Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogyan vezessem le a feszültsé...

Hogyan vezessem le a feszültséget?

Figyelt kérdés
Körülbelül egy hónapja vágtam meg magam a combomon és a hasamon(nem akarok öngyilkos lenni, csak feszültséglevezetés ként), de a legjobb barátom észrevette,és megígértette velem h nem csinálom többet. Akik vagdossák/ták magukat, tudják, h nem ilyen könnyű letenni, de én megpróbáltam. Sikerült, de mostanában megint kezdek olyan helyzetben lenni, hogy azt gondolom, újra megtenném. Tudom, hogy ez rossz, de nem találOK más módot. Már próbáltam a csúklóra a befőttesgumit, párnábaordítást és az ilyesmiket. Abban a pillanatban mikor megteszem, jónak érzem, h megtettem, de mikor kezd hegesedni, bűntudatom van hogy megszegtem az ígéretem. Abba szeretném hagyni, hogy ne okozzak a legjobb barátomnak csalódást(mert ugye neki ígértem meg)és mert tudom, hogy ez nem normális, hogy magamat bántom. KÉREM OLYANOK ÍRJANAK, AKIK ÁTÉLTÉK, ÉS MÁR NEM CSINÁLJÁK, HOGY ŐK HOGYAN HAGYTÁK ABBA, ÉS HOGY SZERINTÜK MIVEL VEZESSEM LE A FESZÜLTSÉGET. KÉRLEK ÉRTELMES VÁLASZOKAT.
2014. aug. 6. 13:42
 1/9 anonim ***** válasza:

Engem egy kiadòs recskázás jól megnyugtat.


A vagdosással sürgősen fordulj pszichológushoz. Ez nem játék.

2014. aug. 6. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Már gondolkodtam rajta, de szüleim nem tudják, és nem tudom hogy hogy mondjam el nekik.:) De azért köszi h válaszoltál:D
2014. aug. 6. 13:49
 3/9 anonim ***** válasza:

Vannak feszültséglevezetős labdák:

[link]

Jók, mert bárhova magaddal tudod vinni, és nagyon jó nyomkodni;)

2014. aug. 6. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Az az igazság, hogy amíg olyan helyzetben vagy, hogy úgy érzed szükséged van rá, mert feszült vagy addig minden lósz.ar meg esti fény... Mert mindig jönni fognak helyzetek amikor úgy érzed szükséged van erre. Ezen kell változtatnod. Persze senkinek nem stresszmentes az élete, de lehet azt kezelni ha olyan mértékű, tehát a stresszhelyzeteket kell megszüntetni. Illetve természetesen a levezetés módját. A stresszlabda egyébként nagyon jó, imádom :D

Én is voltam ilyen helyzetben, habár nekem senki nem tudott róla, és azzal, hogy változott az életem/környezetem, jobb lett, kevesebb volt bennem a feszültség így nem is volt szükségem arra, hogy bántsam magam. Anélkül, hogy különösebben megszenvedném simán abbahagytam. Remélem neked is sikerül!

2014. aug. 6. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Érdekes ez a nagy semmittevésben való szórakozás az öngyilkossággal. Aki napestig dolgozik vagy másképp elfoglalja magát annak érdekes módon ilyen sosem jut vagy jutott az eszébe.
2014. aug. 6. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Azoknak, akik értelmesen válaszoltak köszönöm:D Ja, és a stresszlabda tényleg ötletes, fogok egyet venni, nagyon tetszik:D Utolsó: Én sem lógatom egész nap a lábam, hidd el, papámnál dolgoztam egész nyáron, + itthon is segítek szüleimnek.:)
2014. aug. 6. 14:09
 7/9 anonim ***** válasza:

zene bedug fülbe, hangerő maxra. (zene be, világ ki)


sosem értettem, hogy miért jó az önvagdosás.

2014. aug. 6. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Amíg nem csináltam, én sem értettem. És most is csak annyit tudok mondani, amit én érzek, nem tudom hogy mások miért csinálják. Nekem feszültség levezető,illetve nekem a testi fájdalom még mindig elviselhetőbb mint a lelki. Valószínű ezért is csinálják sokan.:))
2014. aug. 6. 14:25
 9/9 dorcika926 válasza:

Hány éves is vagy?

Én is ezzel küzdök de vagy káromkodással vagy verekedéssel de az se segít ha valami játék akkor a gépet verem. Én is vagdostam magam de depressziós voltam.Nekem is vannak hegek de már megszoktam de ne vagdosd magad mert ha elvágod az eredet neked annyi ott halsz meg.

2016. febr. 20. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!