Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Egy férfiból miért lesz...

Egy férfiból miért lesz nőgyógyász?

Figyelt kérdés
Nagyon érdekel, mert érdekes módon, orvostanhallgatóként mégis azt tapasztalom, hogy a fiú szaktársaim óckodnak a szülés látványától, de amúgy is alig hihető, hogy valaki csak a születés csodája miatt választja ezt a szakmát. Egész nap gombás, büdös nemi szervekben turkálni sem épp bizalomgerjesztő, főleg azért nem, mert jó esetben az ember feleségének/párjának is van olyanja, sok év munka után pedig nehéz elvonatkoztatni (ezt speciel konkrétan orvostól hallottam). Akkor talán a pénz miatt? Vagy most komolyan, miért?
2014. aug. 9. 17:31
 1/2 anonim ***** válasza:
A többség sok pénzt akar keresni. Biztosan van olyan is, aki elhivatottságból választja ezt, de a nagy részük valószínűleg arra hajt, hogy magánrendelést nyisson, amint megszárad a pecsét a szakvizsgáján.
2014. aug. 9. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Sokan mondják, hogy a pénz miatt, de ez csak a szalagon császározó nőgyógyászokra igaz. A kismedencei műtétek, nőgyógyászati onkológia nagyon dinamikusan fejlődő ágazata az orvostudománynak, több ismerősömet is ez vonzza.


A szülés körüli bohóckodás valóban inkább elriaszt sokakat (többet közt engem is, bár én nő vagyok).


/// Szerintem a sima szülésvezetés nem orvosi feladat. A szülészeteken is sokszor valamiféle szolgáltatónak nézik az orvost a szülő nők, akinél lehet rendelni, meg a pénzért kiszolgálást elvárni. Az orvos pedig pénzeszsáknak nézi a szülő nőket, akinek az óriásira tágult p.csáját fényesre kell nyalni a lóvéért. Nem kórházba való az egész, hanem alacsony kockázat mellett otthonra vagy születés házakba szülésznők kezébe. ///

2014. aug. 9. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!