Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Emberek vagyunk, köztünk...

Emberek vagyunk, köztünk vesszen a természetes szelekció! Ez mit jelent az alábbi cikk végén? Nem értem.

Figyelt kérdés
[link]

2014. júl. 8. 09:36
 1/4 anonim ***** válasza:

A természetes szelekció lényege, hogy a gyenge elhullik az erős tovább él és ezzel tovább örökíti a génjeit.

Ez a természetben működik az emberiség viszont társadalomban él. A fizikai gyengeség nem vonja maga után azt, hogy az ember életképtelen legyen. A társadalom segíti a fogyatékkal élőket, a betegeket gyógyítja. Az emberi felfogás szerint attól, hogy testi fogyatékkal él valaki még lehet hasznos tagja a társadalomnak. Az ember nem hagyja sorsára embertársait ha képes segíteni rajta. Ez lényegében a "természetes szelekció elleni törekvés".

(Csak egy egyszerű példa. Egy "béna" állat életképtelen. Nem képes a létfenntartásához szükséges élelem felkutatására. Így halálra van ítélve. Ez a természetes szelekció. Az emberi társadalomban ugyan ez az "egyed" kerekesszékben éli az életét. Képes ellátni magát; illetve segítséget is kap. Ez a fogyatékossága nem gátolja abban, hogy pl. kutatóként felfedezze a rák ellenszerét. Így hasznos tagja a társadalomnak.)

2014. júl. 8. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ezt én értem, csak azt nem értettem, hogy tényleg erre buzdít? Hogy direkt azt akarja valaki, hogy vesszen a szelekció? az rendben, hogy toleránsak és segítőkészek vagyunk azokkal, akikkel a természet kesztyűs kézzel bánt, de eszerint a buzdítás szerint, nem baj, ha elkorcsosulunk, és visszafejlődünk
2014. júl. 8. 10:09
 3/4 anonim ***** válasza:

Azért itt nem az elkurcsusulásról van szó.

Egyfajta szelekció mindig is volt és lesz is. Az egészséges, jól táplált, jó fizikai jellemzőkkel rendelkező emberek most is vonzóbbak a párválasztásnál. A túlélés törvénye most is él csak max nem hal ki az emberiség egy laza náthától.

Kicsit más módon szelektálódunk, de ettől még nem degenerálódunk (bár ezzel sokan vitatkoznak :) ) csak változnak a szempontok.

A buzdítás pedig (főleg a cikk szemszögéből) egyszerűen annyi, hogy ne kelljen már az embernek egy betegségtől meghalnia amennyiben van remény a gyógyulásra. Azért egy fertőző betegség nem szelekció. Hisz nem válogat. Főleg gyermekkorban azért kicsit erős lenne egy betegségben elhunyt lurkó szüleinek azzal jönni, hogy ez bizony szelekció. Tessék szíves lenni belenyugodni :S Ilyen szempontból én is azt gondolom, hogy ez ellen igenis harcolni kell.

2014. júl. 8. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
de ha ez nem szelekció, akkor miért a szelekció ellen akarunk harcolni? ez nekem valahol logikailag nem stimmel
2014. júl. 8. 19:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!