Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ismer valaki bármilyen módszer...

Ismer valaki bármilyen módszert (drog, tudatmódosító hangeffekt, elektromos stimuláció, stb. ), amivel intenzívebbé lehet tenni az alvást (és álmodást)?

Figyelt kérdés

Itt intenzitás alatt egyfelől arra gondolok, hogy ugyanannyi időtartam többet nyújtson, frissebben, nyugodtabban érezzem magam, amikor felkelek, teszem azt, ha kevesebbet is (pl. csak 6, vagy akár csak 4 órát) aludtam.

Úgy 12 éves korom óta pl. belémégett az, hogy reggel én is ugyanúgy "felébredek", mint mindenki más, de ha tehetem - pl. nincs rajtam külső nyomás -, akkor nem kelek fel, egészen addig, amíg rám nem szólnak pl. Még akkor is, ha tudom, hogy utána már inkább fájni fog a fejem. Valami miatt mindig azt gondolom, hogy az nekem jobb, ha tovább alszom. Mintha valami elől tudatalatt is azon a gyáva módon menekülnék, hogy nem akarok éber lenni.


A másik - és leginkább - ami alatt az >intenzitást< értem, az az, hogy az álmaim minőségében jobbak legyenek. Pl. reálisabbak/élethűbbek, történetileg összetettebbek, csavarosabbak....

Néha pl. van, hogy egész jó történeteket talál ki a tudatalattim álmodás közben, egészen filmszerű jeleneteket, vagy olyan is volt nagy ritkán, amikor olyan csavarok voltak a végén, amik úgy az álomban is tökre megdöbbentőnek hatottak.

De sajnos ezek jóval kisebb arányban fordulnak elő, van hogy évente csak 1-2 alkalommal. A többi pedig hülyeség, otromba, megalázó, alpári vagy idétlen, vagy éppen csak homályos képkockák maradtak meg belőle, amiből semmit se tudok összerakni.

Nagyon kevésszer van az is, hogy rendesen emlékeznék a történetre, vagy a cselekménysorra, legtöbbször csak 1-2 jelenet marad meg a végéről, esetleg egy hosszabb a végéről, vagy épp inkább arra emlékszem, hogy most az adott szakasz jó volt, vagy inkább kínos.


Szóval egy szó, mint száz : Az alvási környezetet leszámítva (ágy, takaró, ruha, stb) van bármiféle lehetőség az alvás minőségbeli javítására, vagy ilyenről ne is álmodjak?



2014. aug. 31. 01:00
 1/3 anonim ***** válasza:

Nézz utána a "tudatos álmodás"-nak, ennek segítségével helyre rakhatod az álmaidat.


[link]

2014. aug. 31. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Léteznek tudatos álmot/nyugodt alvást elősegítő gyógynövények is.
2014. aug. 31. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

"Léteznek tudatos álmot/nyugodt alvást elősegítő gyógynövények is."


És azoknak vajon be lehet itt magyarországon szerezni a vetőmagját? Mit tudsz ezekről a gyógynövényekről? Vagy hol lennének kaphatóak?

2014. aug. 31. 22:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!