Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Milyen egyértelmű különbség...

Milyen egyértelmű különbség van a skizoid személyiségzavar és az asperger szindróma között?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy van erről egy korábbi kérdés, de ott semmi jót nem találtam. Olyan viselkedésformákra vagyok kíváncsi ami egyértelműen elkülöníti a kettőt egymástól. Meg ugye van az öröklődés, melyiknél számottevőbb? Most ezek jutottak eszembe, de majd még írok.

Köszönöm előre is a választ. :)

(nem tudok olyan jól angolul, úgyhogy ne nagyon linkelgessetek ilyeneket légyszi)



2014. szept. 7. 14:07
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Megkérdezhetem amúgy, hogy honnan merült föl benned ez a kérdés? :)
2014. szept. 7. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Úgy tűnik, hogy asperger-szindrómám lehet. Erre egy ideje már rájöttem, csak kerestem más betegségeket, amik "leutánozhatják",hogy mégis biztos legyek benne.
2014. szept. 7. 22:40
 13/14 anonim ***** válasza:

Ha még van szükséged a válaszra. Bár sok különbség van, van egy tipikus asperger autisztikus tünet, ami mivel nem mentális, hanem fizikai segíthet.


Ez a szenzoros működésbeli zavarok, vagy érzékszervi túlterhelődés.

Ez azt jelenti, hogy bizonyos hangok, fények, tapintási ingerek zavaróak lehetnek, melyek más embereknél nem. Ezek változhatnak is. Valamikor nagyon érzékeny lehet valamilyen anyag tapintására, máskor kevésbé.

Eről bővebben olvashatsz:Olga Bogdashina : Valódi színek – Érzékelés és észlelés az autizmus spektrum zavarokban

2014. okt. 7. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:
Egyébként, ha a DSM5 diagnosztikai rendszert is figyelembe veszik, az autizmus spektrum zavar (ebbe tartozik az asperger is) B kritériumai (ragaszkodások, szokások, szenzoros alul- vagy túlérzékenységek, ismétlődő motoros mintázatok) KORÁBBI megjelenése is autizmusra utal. Felnőtt korban viszont nehéz már feltérképezni, hogy az egyén óvodás korában ezen kritériumok (kettő ezek közül) fennálltak-e, így többször tapasztaltam olyat, hogy valaki auti helyett más diagnózist és sajnos nem megfelelő kezelést kapott. Az Autizmus Alapítványnál tinédszer és felnőtt korban is megfelelően diagnosztizálnak. Sok felnőtt pszichiátrián ugyanakkor ritkán merül fel autizmus diagnózis, ehelyett bizonyos személyiségzavarok, schizofrénia spektrum is felmerülhetnek.
2017. júl. 21. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!