Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Személyiségzavar, van erre...

Személyiségzavar, van erre megoldás?

Figyelt kérdés
Üdv! Jelenleg 17 éves lány vagyok, aki pszichés betegségben szenved. Az orvosok nem tudják megmondani, hogy mi a bajom. Pedig már nagyon sok tesztet kitöltöttem. Néha úgy érzem több énem van, ami állítólag a traumáim miatt alakult ki. A skizofréniát elvetették és egyéb kategóriába sem sorolható be a betegségem. Minden nyolcadikos koromban kezdődött, amikor 14,5 éves voltam . Ekkor kaptam először remegéssel és sírással járó rohamot. Majd egyszer amikor elkezdtem kiabálni anyuval (sosem tettem előtte és utána se) de az egészet nem tudtam irányítani csak fül tanúja voltam a beszélgetésnek. Ekkor kezdtem gyanakodni, de mivel nem történt semmi kezdtem azt hinni, hogy csak álmodtam. De 15 évesen újra előjött a roham. Vizsgálatról vizsgálatra jártam a neurológián, de nincs semmilyen szervi bajom. Mélyebben nem foglalkoztak vele. Aztán még néhány roham után egy évig teljesen tünetmentes voltam. De egy fél éve csak romlott a helyzet és a pszichiátrián kötöttem ki. Ahol azt mondták, hogy nincs komolyabb bajom. Azóta is járok minden héten pszichológushoz és havonta pszichiáterhez. De hiába az egész. Még mindig nem tudom, hogy ki vagyok. Tudom, hogy ennyi idő alatt nem változik nagyon sokat a helyzet. De a belső hangok, akik eddig segítettek nekem eltűntek és nem hajlandóak velem beszélni ( ők az énem részei ) Nagyon megharagudtak rám, nem tudom, hogy miért. Régebben nagyon sokat ártottak nekem. De már 2 hónapja nem is érdeklem őket. Azért persze irányítanak, de nem tesznek tönkre vagy ártanak nekem (nem fizikailag értem). Ma pedig véletlenül visszaemlékeztem a múltam egy részére és egyből más ember lettem. Kikészítettem a legfontosabb személyt, aki nagyon sokat jelent nekem (egy részemnek). Nem érzek érzelmeket mások iránt, csak ritkán. De most újra azt érzem, hogy utálom magam. Alapból jó színész vagyok és a filmekből tudom, mire hogyan kell reagálni és ezt teszem. Mintha, csak egy bábu lennék (sokszor érzem ezt). Nem bírom elviselni az embereket. Családtagjaimnak sem engedem, hogy hozzám érjenek. Persze van 1-2 ember, aki kivétel. Nem tudom, hogy mit tegyek. Hogyan lehetnék velük jóban, ha még csak meg sem hallgatnak? Miért ártanak folyton? Miért nem érzek semmit? Üdvözlettel : Maybell

2013. szept. 29. 20:13
 1/2 anonim ***** válasza:

Kedves Maybell!


Az agyad mindenre úgy reagál, ahogyan az neki a legkézenfekvőbb. Ezt jegyezd meg, és próbáld meg kérlek egy kicsit globálisan nézni saját magad. Tehát ne hangokat, több személyiséget érzékelj, mert az mind mind te vagy.

Van olyan, amikor ér egy trauma, egy nagyon negatív hatás, akkor nem az egész éned reagál a dologra, hanem csak egy része, a legerősebb része, ezzel védve meg saját magad.


Nekem például, ha megijedek előjön egy olyan énem, aki annyira erős, hogy mindentől megvéd, és ordít, küzd, mindent megtesz a biztonságom érdekében. Egyszer például elűzött egy támadót aki egy este buli után hazafelé menet megtámadott amikor egyedül voltam.

Ezért nagyon büszke vagyok rá, de leginkább magamra, mivel az is én vagyok. És ebből rakódik össze a személyiség.

Ilyenek a nők. Sokoldalúak mint tudjuk. Minden szereppel azonosulni tudnak, és te is ilyen vagy. Nagyon nagyon sokoldalú, csak a sok oldalad nincs még teljesen összhangban.

A hangok akik segítettek neked, és ártottak is neked, az is mind te vagy. A belső vívódások ami benned zajlik.


Nem éreznéd magadat jóval erősebbnek, ha ezek az éned részei együttműködnének?? Tanuld meg, hogy mindent te irányítasz, és a cél legyen a tökéletes egyetértés.

Az hogy nem érzel semmit, talán normális ilyen korban nem vagy pszichotikus. Aki önmagával sincs kibékülve, az másokkal hogy legyen?

Tanuld meg összhangban tartani az énjeidet. Ne játszd az érzelmetlent, ne készíts ki senkit. Más nem szenvedhet a te problémád miatt.

2013. okt. 1. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Kedves Válaszadó!

Köszönöm azt, hogy írtál! Sokat segítettél ezzel. Végre újra tudom, hogy én én vagyok. Eddig próbáltam ezt felfogni, de nem sikerült. Most végre tudom, hogy el kell fogadnom önmagam. Már rég ezt kellett volna tennem, de a traumák miatt nem sikerült.

Köszönök mindent! By: Maybell

2013. okt. 1. 14:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!