Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi bajom lehet? Milyen nyugtat...

Mi bajom lehet? Milyen nyugtató teát vegyek?

Figyelt kérdés

18 eves lany vagyok. Sajnos az utobbi 2evem nem ugy sikerult ahogy gondoltam volna. Sokszor vagyok magam alatt. Meghalt a baratnom,nem erzem a csaladom torodeset,nincsenek ugy igazi barataim.baratommal lakok 2 eve,kiszolgaltatott helyzetbn vagyok.

Kérdés: milyen nyugtató teát ajanlanatok? 2honapja elmentem korhazba.

tünetek:sokszor kohogesi/asitasi/bufogesi kenyszer, nehezen alszom el,szivszuras,rosszullét, gyengeség,eros szivdobogaserzet,nehez levegovetel. Ekkor megmertek a vernyomasom 3x is egy nap, ekg,vervetel,vergaz,rontgen. Minden negatív lett. Ezek utan se nyugodtam meg. Mivel az orrom elvan mindig dugulva, a szamon veszem a levegot,de rettento rossz neha mikor mely levegot akarok venni olyan mintha nem menne tovabb,es ezt sem ertem miert akarok surun mely levegot venni.... Ezaltal bepanikolok,es halalfelelmem van,felek a fulladastol. Ekkor jon a hideg vizes arcmosas, sok folyadek.. Sokszor csak ugy magatol nyugalmi helyzetben elkezd hevesebben verni a szivem,vagy csak ugy erzem?nem tudom. Volt olyan is hogy total bepanikoltam,remegtem,sirtam,nem tudtam mitevo legyek...

Ami még nagyon idegesit, hogy fokent estenkent amikor mar nincsenek nagyobb zajok,hallom a pulzusomat szo szerint a jobb fulemve,ahogy luktet. Eleg idegesito,es azthiszem mar megbolondultam..

Mostanaban eleg sok a slejmem is,akarhanyszor nyelek csomo slejmet nyelek le,olyan mintha az orrombol egybol lemenne a garatba..es kattog a fulem is nyelesnel..szinten a jobb...egy remenyem van,hogy hetfon a ful orr gegeszeten mondanak valamit,ami miatt kapok nehezebben levegot.

Kérdèsem az lenne,hogy mit tudnatok ajanlani,milyen nyugtató teát amitol kicsit fellelegezhetek,stresszoldaskepp,estenkent elkortygatni? Amibe legnagyobb menyisegben van citromfu,orbancfu,macskagyoker,es a tobbi gyogynoveny ami hatasos a problemara.

Elnezest hogy ilyen hosszu lett, elvagyok keseredve. Haziorvos azt mondta igyak kalcium pezsit mindennap. Emellett szedem este a magneb6 álom kapszulát. Nem tudom miert veszek ilyen sok melylevegot:(((...(bocsi az ekezet nelkuli iras miatt is,telefonrol irok.)

Nagyon szepen koszonom elore is annak aki egy kicsit segit nekem.:(



2014. szept. 28. 01:05
 1/7 A kérdező kommentje:

Most is hallom a pulzusom,ritmikusan,eleg ijeszto...

:( voltam tudogondozoba, ott azt mondtàk normalis a legzesem. Megneztek ilyen pumpa szeruseggel.utana atkuldtek mashova,ott azt mondta az orvos enyhe allergia asztma,

De arrol tudtam is mindig,de nincsenek rohamjaim,csak nagyon ritkan es ez nem osszefuggo azzal amit erzek mar egy ket honapja.. Most is mely levegot vettem nem tudom miert erzem azt h nagyot kell vennem..:/

2014. szept. 28. 01:11
 2/7 anonim ***** válasza:
Citromfű, vagy levendula tea.
2014. szept. 28. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:

Citromfű tea:


Ideg- és szívnyugtató, görcsoldó. Serkenti az emésztést, és gyakran alkalmazzák fejfájás, álmatlanság, alvászavarok esetén is. Enyhíti az idegességet, így idegerősítőként kiváló gyógynövény. Szerepe van a depresszió oldásában is. Gyomorrontás, gyomorsavtúltengés, hányinger, puffadások idején különösen jó citromfüvet alkalmazni. Ismeretes még izzasztó, szélhajtó, epeműködést serkentő hatása is.


Tea:


1 csésze forró vízbe helyezzünk 3 teáskanálnyi citromfű-levelet, majd 10 perc állás után szűrjük le. Naponta 3 csészével (többször 1-1 csészével) fogyasszunk 4-6 héten át. Ideges állapotban, depresszió esetén igyuk.


[link]

2014. szept. 28. 03:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

a naturland nyugtató teakeverék hatásosabb mint a citromfű szerintetek? vagy maradjak a citromfűnél?

stressz miatt érzem ezeket a tüneteket?

2014. szept. 28. 11:31
 5/7 A kérdező kommentje:

megvettem a citromfű gyógynövényt. remélem használ, esténként iszok 2 bögrével. ma kezdtem a "kúrát"

:)

2014. szept. 29. 00:36
 6/7 anonim ***** válasza:

Én citromfűvel ittam napközbe és orbáncfűvet esténként.

Mindegyikből próbáld meg az eredeti hajtásokat, szárítva vagy frissen. Sokkal erősebb a filteresnél.

2014. szept. 29. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Természetesen nem filterest vettem! :)

Este megittam 2 bögrével, úgy csináltam ahogy kell.

Viszont elaludni nehéz volt, kicsit furán éreztem magam. talán túl nyugodtnak, nem hallottam a jobb fülembe a pulzusomat, és a szívverésem is nagyon lassú volt, és gyenge. Ugye ez nem gond???:( Este bepánikoltam ez miatt, azthittem leáll a szívem olyan lassan vert..

2014. szept. 29. 11:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!