Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ez súlyos gerincferdülés?

Ez súlyos gerincferdülés?

Figyelt kérdés
Ma voltam először gyógytornán, és a tanár megvizsgált, és valami olyasmit mondott, hogy a vállaim nem egy vonalba vannak, a gerincem eleje balra, majd a végénél jobbra megy ki, és a ferdülés a medencecsontomat kitolta balra.. Ja, és az is kiderült, hogy szinte semmi hátizmom sincs.. Fűzőt érdemes lenne hordanom? Ez nagyon-nagy baj? ... :/
2014. okt. 22. 17:54
 1/4 anonim válasza:

Hát igen, ilyen esetben már kell fűzőt használni mert úgymond S alakban van a gerinced, a nővéremnek pont ugyan ilyen bár szerintem a tiéd csak közepesen súlyos nem olyan nagyon... Fűzőt jó lenne használni. Próbáld ki, nem olyan vészes :) Esetleg még járj úszni és kezdj el valami sportot, mert kell a hátizom

:)

2014. okt. 22. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi a választ.. Hát, most kosárlabdára járok heti 3x, az úszás azért nem jó, mert olyan szerencsétlen vagyok, hogy nem tudok úszni 13 évesen, pedig Decembertől a suliba is lesz úszás óra.. :/
2014. okt. 23. 09:35
 3/4 anonim válasza:
#1 Az már jó ha sportolsz de a kosár nem hiszem hogy olyan jó... és ha suliba le3sz úszás az tökre jó :) gyógyulj, remélem kicsit jobb lesz :)
2014. nov. 7. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
én is ugyanilyen helyzetben vagyok csak én tudom, hogy 19 fokra van elgörbülve ami a 23 után már jobb. Én korzetet (fűzőt) hordok minden este, abban alszok+ még tornázok(gyógytorna+úszás) de tornaórán alig
2014. nov. 11. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!