Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Evészavarom van? 16 éves lány.

Evészavarom van? 16 éves lány.

Figyelt kérdés

Kérlek, mondjátok, hogy nincs...

Az a helyzet, hogy nyáron diétázni kezdtem. Kiiktattam az édességet, fehér kenyeret, üdítőket, fehér lisztet, cukrokat tartalmazó ételeket, beleértve a habarásos leveseket, és mindent, amiről tudomást szereztem, hogy hízlal.

Lefogytam 15 kg-t.

Amikor úgy gondoltam, hogy elég, és kezdtem már szédülni, néhány tápanyagot visszavittem a szervezetembe, hogy jobban legyek. Elmúljon a fáradékonyság, alvászavar.

Súlytartáshoz kialakítottam magamnak egy szigorú étrendet:

Reggel: 1-2 kis szelet teljes kiörlésű kenyér azzal, amit éppen kivánok (sonka, padlizsánkrém, zöldséggel és két hetente egyszer talán lekvár)

Ebéd: ami van otthon (fél tányér leves, második)

Vacsora: joghurt, gyümölcs, tojás, zöldség vagy semmi

Persze ezt nem tudom mindig betartani és olyankor ideges vagyok. Bűntudatom van. Probálok keveset enni. Sokszor vagyok türelmetlen két étkezés között. Három hetente kb. van egy falásrohamom.

Sokat sirok, néha depressziósnak érzem magam, túl hamar felkapom a vízet. Boldogtalannak és kövérnek érzem magam. 163 cm, 51 kg körül. A szüleim nem engedik, hogy mérjem magam. Anyukám szerint keveset eszem.

Használtam már hashajtót bűntudat miatt, mert sokat ettem. De csak párszor, és amúgy is székrekedésem van.

Fizikai tünetek:

-étvágytalanság vagy fokozott étvágy

-székrekedés

-hajhullás

-hideg végtagok

-fáradékonyság

-menstruáció kimaradás 5 hónapja már

-ingerültség

-alvászavar


Orvosról-orvosra jártam székrekedés miatt, de egyetlen-egy módszer sem segített.

Az orvosom is ki van akadva.

Voltam vérképen is. Az rendben van.

A belgyógyászom azt mondta, hogy már csak két lehetőségem van.

Pajzsmirigy alulmükődés, ami miatt megyek orvoshoz jövőhéten.

Hashajtó teát probáljam ki.

Ha nincs endokrinológiailag baj és a tea sem használ, be kell feküdjek kivizsgálásokra, mert valószínű valami komolyabb bajom van.

Nem érzem, hogy keveset eszem, sőt. És kövér is vagyok így nem lehet evészavarom, de azért nem hagy nyugodni ez a gondolat.

Kiváncsi vagyok a véleményetekre.

Ha tényleg van valami zavarom el kellene mondjam jövőhéten az endokrinológusnak?

Elmondtam az étrendem az orvosomnak, és szerinte ez elegendőnek kellene lennie a normális székeléshez.

Amúgy volt már a súlyom 65 kg. Egy év alatt híztam 15 kg-t serdülő koromban. Ezért egy éve voltam endokrinologúsnál, aki csak gúnyosan mosolygott, és azt mondta egyeki kevesebbet és ne egyek édességet. Azzal elküldött. Azóta probálok lefogyni.

És csak ezen a nyáron sikerült valahogy nehezen. Nem akarok meghízni. Mert akkor boldogtalan lennék mint 65 kg-osan. Akkor annyira utáltam magam, hogy tükörbe sem bírtam nézni kemény fél évig...

Az arcom csúnya. Gondoltam legalább a testem legyen szép, de még így lefogyva is hájas egy-egy helyen, és aránytalan. Egyszóval csúnya vagyok.

Ja és hetente kétszer van úszás edzésem.

Bocs, hogy mindent össze-vissza írtam, de ilyen sorrendben jutottak eszembe a dolgok. Inkább megismétlem a két kérdésem a végére.


1.Szerintetek evészavarom van?

2.Ha igen el kellene mondjam az endokrinológusnak?



2014. nov. 1. 17:57
 1/5 anonim ***** válasza:
Szia!Szerintem igen evészavarod szerintem milyen magas vagy? van vékony akarsz lenni túlságosan,de ezt csak orvos tudja megmondani mindenképp mond el a endokrinológusnak
2014. nov. 1. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
163 cm vagyok és 51 kg körül. Ennyi voltam egy orvosi ellenőrzésen kb három hete. Nekünk nincs mérlegünk. Anyu nem engedi, hogy mérjem magam. De azt hiszem SAJNOS híztam azóta pár kg-ot. Főleg, mert most vagyok túl egy falásrohamon..
2014. nov. 1. 18:21
 3/5 anonim ***** válasza:
lehet valami vitamin hiányod van
2014. nov. 1. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nincs vitaminhiányom. Kimutatta a vérképem.
2014. nov. 1. 20:24
 5/5 anonim ***** válasza:
A jó test nem sajátmagad éheztetésén múlik. Sportról még nem hallottál. Az emberek azt hiszik h a koplalástol fognak jol kinézni. De ha nem eddzed a tested sose lesz igazán szép
2015. dec. 28. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!