Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Egy született vak hogy tanul...

Kario kérdése:

Egy született vak hogy tanul meg beszélni?

Figyelt kérdés

Nem látja a tárgyakat, csak érinteni tudja. Pl formákat.

Az igéket, toldalékokat hogy tanulják meg? Vagy pl a szín szót?



2014. nov. 20. 18:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ez nagyon érdekes, engem is érdekel a válasz!
2014. nov. 20. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Vak, és nem süket, tehát megtanul beszélni. Érintéssel segítik a szülei, pl. "gyere" és társai. A színekre nincs szüksége, de attól még megtanulja, hogy a fű zöld, az ég kék, csak épp nem tudja, mi az. Nem értem a kérdés lényegét.
2014. nov. 20. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Olyanról nem lehet beszélni amit nem ismer.

toldalékok: Elmentünk, elmentek, elmegyünk stb Nem hiszem hogy meg lehet tanulni. Vagy világon, világban, stb.

2014. nov. 20. 18:14
 4/11 anonim ***** válasza:
A szellemünk és a tudatunk rejti a megoldást . Discoveryn volt egy sorozat ahol a klinikai halálból és több perc agyi kómából visszatért emberek beszéltek . Egy vak férfi mesélte perceken át látott és elmesélte kinek milyen a személyleírása ...
2014. nov. 20. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Igéket, toldalékokat a nyelvtani összefüggések alapján, ahogy te is. A tárgyakat érzékeli. A színt nem tudom.
2014. nov. 20. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Toldalékokat láttam, hogy most valamin rajta állok, vagy valamiben van, vagy valahova megy stb. Ezt egy vak nem látja, ezért nem értem, hogy hogy tanulják meg a nyelvtant.
2014. nov. 20. 18:20
 7/11 anonim válasza:

Én is ismerem a "telepátia" szót, pedig nem tudok gondolatot olvasni.


Az igéket úgy tanulják meg, hogy a nevet összekapcsolják azzal a (nem látási) ingerrel, ami az ige által jelzett cselekvés végrehajtásakor fellép. Amikor megfog valamit, akkor érzékeli a megfogott tárgy nyomását a kezén, meg saját ujjainak behajlását és az ehhez szükséges izmok megfeszülését. Közben a vele foglalkozó szülő azt mondja, hogy "úgy, fogd meg!", és így a "megfogni" szó ezekkel az érzetekkel kapcsolódik össze.


Az egyetlen dolog, amit nem fog tudni, hogy amit megfogott, az egy "pöttyös" labda. Ez egy elméleti ismeret lesz számára, hogy a tárgyak rendelkeznek egy olyan tulajdonsággal, ami az ő számára nem felfogható. Ugyanúgy, ahogy mi is ismerhetjük olyan illatok neveit, amelyekkel sosem találkoztunk.

2014. nov. 20. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
A helyeket meg nem csak látványemlékekkel lehet összekapcsolni, hanem egy bizonyos szögben elfordulás és bizonyos távolságig való elmászás emlékeként is. Az azonosítás további biztosítására egy helynek meglehet a jellegzetes szaga, hőmérséklete, a rá jellemző hangok.
2014. nov. 20. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Azt viszont tudja érzékelni (kitapintani), hogy az asztalon van egy ceruza, a pohárban egy üveggolyó, a madárcsicsergés kintről hallatszik nem bentről, vagy a zene egy másik szobából szól (honnan tudja, hogy kint van-e vagy bent? kitapogatja a falakat, a bútorokat, érzi a hőmérséklet különbséget, mások a hangok, a szagok...).
2014. nov. 20. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

A gyerekek sokszor használnak olyan szavakat, kifejezéseket, amelyeknek nem tudják a jelentését. A vak gyerekek még több ilyen szó és kifejezés használatára hajlamosak.

Megtanulja azt is, hogy a tárgyaknak van olyan tulajdonságuk, amit ő nem érzékel. Egy ilyen tulajdonság a szín. Kisgyermekként megtanulja, hogy milyen színek vannak, később azt, hogy melyek illenek egymáshoz. Ez majd az öltözködésben lesz fontos.

2014. nov. 20. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!