Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Regota fennallo problemam a...

Regota fennallo problemam a panik es szorongas. A legnagyobb gondom hogy fulladas erzet tor ram. Tudnatok segiteni? Sajnos hipochonder is vagyok.20/F

Figyelt kérdés

A tegnap ejjel folyaman 6 eros intenziv roham jott ram. Nagy felelmem h megfulladok. Nyugodtsaggal es lassu legzessel legyurtem mindet. Valamikor viszont sokaig nincs semmi. A rossz ejjel utan vervetelre mentem majd egesz nap pakoltam. Este faradt voltam es lefekudtem majd reggel ota kisse szorongok es nehezen kapok levegot ugy erzem.

nagyon regota van ez a problemam. Mar 8-9 eves koromban jelentkezett egy betegseg miatt a felelem hogy nem fogok kapni levegot es megfulladok.

Ami "vicces" hogy mint emlitettem hipochonder vagyok es egy ismeretlen gyogyszer bevetele elott is rastresszelek teljesen.

Es itt is van egy nagy problemam!

Testepito vagyok. Es sokmindent szedek "naturalba" tehat semmi szteroid. De sokszor felek egy uj anyagtol pedig csak aminosav vagy valami stimulans esetleg... es elegge rossz hogy ramjon ilyenkor is ez a hidegrazas legszomj szedules stb stb...

"Nagy terhelesre nem jon elo. Nyugalmi allapotban pl leginkabb ejjel erre ebredek. Vagy stressz hatasara. Pedig nem stresszes az eletem meg...



2014. nov. 29. 14:42
 1/8 anonim válasza:

Hagyd abba a testépítést. Ha mindenképpen jól akarsz kinézni, válassz olyan sportot, amit szívesen csinálsz. Minek kell gyógyszereket szedned? Azonnal dobd ki mindet !

És kösd le magad értelmes tevékenységgel pl. segítségadás másoknak

2014. nov. 29. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

nem szedek gyógyszereket.

Az csak példa volt ha beteg leszek vagy valami.

És a testépítéstől jobb kedvem és jobban érzem magam

2014. nov. 29. 18:48
 3/8 anonim válasza:
Esetleg nem a gyerekkorodra vezethetőek vissza ezek a pánikrohamok? Ha így van, akkor ezeken már régen túl kellett volna lépned.
2014. nov. 29. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A stimulánsok alatt pörgetőket értesz? Mert ha igen, akkor azokat hagyd el, ugyanis magas koffeintartalommal bírnak, ami a pánikbetegség és a szorongás legeslegrosszabb ellensége!


Viszont: (gondolom tisztában vagy akkor a tápkiegekkel és egyik sem lesz újdonság számodra) ajánlom a magnéziumot és a B komplexet emelt dózisban, naponta, folyamatosan! Omega 3-6 és D vitamin is nagyon jó szorongásos problémákra. Plusz a triptofán ami szintén kapható nagyobb tápkieggyártók termékei között, nézz utána.

Van még egy NeuroRelax nevezetű gyógynövényes készítmény is, én azt is nagyon-nagyon ajánlom.


Legyen meg a napi 6-8 óra alvás, a megfelelő regeneráció is nagyon fontos a kiegyensúlyozott idegrendszerhez és próbálj meg 10 előtt már ágyba kerülni, ha lehet.


Én is hipohonder voltam, nekem ebben nagyon sokat segített a pszichoterápia. Ezer féle szakemberhez mehetsz, pszichiáter, pszichológus, kineziológus, ÉFT terapeuta, health coach, stb. Valamelyiket válaszd ki és vedd igénybe a segítségét annak, amelyik számodra leginkább szimpatikus!


Este, lefekvés előtt igyál citromfű vagy levendula teát, natúran, cukor-citromlé és mindenmentesen:) Ez ellazít, segít az elalvásban és az is lehet, hogy annyira elnyom, hogy nem fogsz utána felébredni éjszakánként. De ha mégis, legyen kéznél egy zacskó és ilyenkor abba lélegezz mélyeket, pár másodperc alatt rendbe tesz.

2014. nov. 29. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Igen regebbre is visszavezetheto sajnos.


A tapkiegekkel tisztaban vagyok igen :)

A porgetokkel nincs bajom kb 220mg koffeinig. Utana mar stresszelek addig meg oke.

b complexet szedek delutan es este illetve magas b vitamin tartalmu multivitamint szedek reggel. Calcium magnezium cink kapszulat reggel este szedek. D vitaminra valamikor beruhazok majd. Viszont a triptofan helyett nem a tirozinra gondoltal?? Mert elvileg az is jo. Es pont vettem is msgamnak "karacsonyra" fel kilot belole.

Amugy arginit is birom pedig az is mellozendo panikbetegseg eseten.

koszonom a tanacsokat!

2014. nov. 30. 15:11
 6/8 anonim válasza:
Úgy szeded a vitaminokat, mint egy 80 éves, vagy daganatos. Semmi szükség rájuk, a szervezeted megtermel magának mindent, ami szükséges. A pörgetőkről is el kell feledkezni, vagy minimálisra csökkenteni. Amíg ezekkel nem hagysz fel, nem szabadulsz meg a problémáidtól.
2014. nov. 30. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem a tirozinra gondoltam, triptofán lesz az! ;) Infó: [link] és itt beszereheted: [link]
2014. nov. 30. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Amikor nem szedtem vitaminokat akkor is fenn allt sajnos ez a problema. A testedzes hatasara jobb lett a kozerzetem is. Es azert szedek sok vitamint mert heti 5x edzek es kokemenyen. Raadasul nem kis sulyokkal hanem 100 folottiekkel... edzes valogatja.

Es ezert van szuksege a szervezetemnek a plusz vitaminra, foleg a teli idoszakban.

Utolso valaszolo koszonom! A triptophant kiprobalom ha lesz penzem a tirozin utan. :)

Es ma mar iszom is a teat.

2014. nov. 30. 22:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!