Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Úgy érzem depressziós vagyok!...

Úgy érzem depressziós vagyok! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy borzalmas monoton az életem, semmi kikapcsolódásom nincs. Napjában alig érintkezek pár emberrel... Nincsenek barátaim. Senki nem foglalkozik velem, vagy áll ki mellettem. Nincs semmi értelme az életemnek! Mit tegyek, én ezt így nem bírom tovább! Pszichológus (és gyógyszerek sem, soha!) nem jöhet szóba semmiképpen sem, jártam már velük pórul párszor!

2014. dec. 6. 19:33
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Ha rossz tapasztalataid (sajnos) alapján elutasítod szakember(!) segítségét...Megoldás lehet ha minél többet sétálsz városban,emberek által látogatott helyszíneken vagy múzeum/mozi/színház látogatás...A lényeg NE legyél egyedül,otthon bezárkózva.Kapcsolatokat és igazán értékes ismeretségeket csak (értelmes!) társaságokban tudsz "szerezni".

2014. dec. 6. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ.
2014. dec. 6. 19:40
 3/7 anonim ***** válasza:

Teljesen egyet értek az első válaszolóval!

A legfontosabb, ne zárkózz be! Akkor csak magadba fordulsz és rosszabb lesz.

2014. dec. 6. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy még a saját szüleim is tök bunkók velem (szégyellem magam, hogy lebunkóztam őket, nem kérem a kioktatást!). :(
2014. dec. 6. 19:56
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a második választ is.
2014. dec. 6. 19:57
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha ennyire ódzkodsz a szakembertől, hívd fel az Ifjúsági Lelki Elsősegélyt a 137-00 ingyenes számon. Eléred Telekom vagy T-mobile számról (utcai fülkéből is!) hétfőtől szombatig 9-21 óra között. Itt egy önkéntes veszi fel a telefont egy tanfolyam elvégzése után, tehát nem pszichológus, pszichiáter, hanem egy hétköznapi ember, aki azért ül ott, hogy embertársi hozzáállással meghallgasson, elbeszélgessen veled. Megoldást sem nyújt, de meghallgat, és talán néhány jó kérdéssel segít, hogy kimozdulj a problémádból, és elindulj afelé, hogy jobban legyél. Bemutatkoznod sem kell, ingyen is van, próbáld ki, nincs vesztenivalód vele...
2014. dec. 8. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ.
2014. dec. 8. 10:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!