Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ez mi? Tetves a hajam?

Advanced kérdése:

Ez mi? Tetves a hajam?

Figyelt kérdés

ma reggel fájt a fejem. kicsit megmassziroztam. az ujjbegyemmel éreztem hogy valami van a fejbőrömet. ovatosan lekapargattam és egy pici világosbarnás de majdhogynem átlátszó lapos bogár volt. a frász jött rám. hirtelen pánikomba szó szerint ötször hajat mostam....aztán most az előbb megint ahogy piszkáltam a hajam ( mert ezek után kb egyfolytába a fejemet tapogatom) megint találtam egyet de ez nem mozgott. a legelső pedig mászott . oké. nemsokkal ezután a fülem alatt a nyakamon éreztem van valami. valami csíp. hat ott is volt egy. nem a hajamba!!!! a nyakamon..... utánanéztem. nem olyan alakja van mint a hajtetűnek. nem hosszukás a teste inkább kerekebb. mint a lapostetű. de az ugy tudom a nemi szervek környéén van és nem a hajban.

fura az egész nem nagyon odafigyelek a hajamra. derekamig ér ezért gondoznom kell. tiszta. a ruháim az ágyneműm is. és csak ma vettem észre. eddig hogy nem. mivel ahigy olvastam ezek már "felnőtt" bogarak. tehát eddig is ott voltak.

mi ez? mitől van? mit csináljak?



2014. dec. 8. 19:01
 1/4 A kérdező kommentje:

ezek igy néztek ki



[link]

2014. dec. 8. 19:03
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha hajtetü,akkor a hajtőnél korpaszem nagyságú fehéres valamik vannak, ez a petéje. Onnan lehet tudni, hogy nem korpa, hogy csak körömmel egyenkén lehet lehúzni a hajszálról, és ha ugyancsak körömmel összenyomod pattan egy picit. Nagyon tuti szert lehet már kapni ellene egy kezelés is elég, de akkor is úgy kell lepiszkálni a serkéket (így hívják a petét).
2014. dec. 8. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
de ez bogár volt. és a fejbőrömre volt tapadva a hajszál tövében. amikor lekaoargattam onnan az ujjamon mászott.
2014. dec. 8. 19:19
 4/4 anonim ***** válasza:
Akkor az hajtetű lesz, vegyél rá lemosószert a patikában, és nézesd át valakivel a hajadat, a hajszáakon serkéknek is kell lenni, amit csak kézzel lehet lehúzni.
2014. dec. 9. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!