Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ez normális ebben a korban?

Ez normális ebben a korban?

Figyelt kérdés

Idén kezdtem a középsulit. Azt vettem észre magamon, hogy fokozottabban izzadok, mint mások. Továbbá tesiórán mikor volt futás az időeredményem 2000 m-en 17 perc és 25 másodperc. Ez is elég rossz a többiek idejéhez képest. Korábbi orvosi vizsgálatok nem mutattak ki semmilyen rendellenességet. De ha megpróbálok gyorsabban futni vagy nagyobb erőt kifejteni bármilyen tevékenységnél egyszerűen túlságosan hamar kifáradok, elkezdek izzadni, majd azt érzem, hogy nem győzöm kapkodni a levegőt. Ezen hogyan lehet változtatni? Biztos nincs semmi orvosi gond nálam? Szerintem ez így nem normális ebben a korban.

15/F



2014. dec. 25. 17:26
 1/6 anonim ***** válasza:
69%

nincs erőnléted, állóképességed.

Csak egy átlagos ellustult tini vagy.

Pedig ebben a korban nagyon jó erőben lehetnél.

2014. dec. 25. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
53%

Hány órát alszol naponta?


Hánykor kelsz?


Mennyit szoktál edzeni egy nap?

Mert ha csak a tesióra akkor az elég kevés..


Mondjuk reggelente edzhetnél.


Mennyi húst eszel?


Aminosav és glutamin hiányod van, ezért nem birod a terhelést...

2014. dec. 25. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem semmi bajod nincs, nem értem az olyan hozzászólókat, akik nulla infó alapján máris megállapítják, hogy neked milyen hiányod van. Ez egy nagy hülyeség. Az időeredményed nem rossz. Megvizsgáltak, rendben vagy. És képzeld, bárki aki elkezd futni, viszonylag hamar kifárad, gyorsan fogja venni a levegőt és izzadni fog. Ezek teljesen normális és egészséges reakciók. Az erőnlétedet valóban növelheted edzéssel, a gyakoriságot, időtartamot viszont inkább te határozd meg magadnak, vagy kérd edző segítségét, válassz ki egy sportágat, ami szimpatikus neked.
2014. dec. 25. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

2000m 17 perc háát...

nincs súlyfelesleged?

2014. dec. 25. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nincs súlyfeleslegem, 181 cm vagyok és 73,5 kg.
2014. dec. 25. 18:45
 6/6 anonim válasza:
A levegőkapkodással,kifáradással kapcsolatban szerintem mindenki így van én legalábbis így vagyok vele. 2100m ert futok 12 perc alatt,de utána nem bírnak összevakarni a barátnőim a földről :D Szerintem normális ha kifáradsz,de mivel nem tudok sokat rólad és orvosi végzetségem sincsen nem tudom,hogy van e orvosi gondod.Annyit tudsz kipróbálni,hogy eljársz futni és egy majd meglátod,hogy jobban megy e és kevésbé kimerítőbb ugyanaz a táv/idő vagy nem.
2015. jan. 18. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!