Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogyan szokhatnék le az...

Hogyan szokhatnék le az alkoholról vagy hogyan vethetnék ennek véget?

Figyelt kérdés
19 éves srác vagyok, 15 évesen ittam meg az első sörömet. Azóta folyamatosan minden hétvégén buli, buli, buli. Egyszer volt egy fél éves piálási szünetem mikor összejöttem a volt barátnőmmel. A bulikkal persze nem is lenne gond, meg eleinte mértéket tartottam. De már odáig fajult a dolog, hogy téli szünetben majdnem minden nap berúgtam. Talán három vagy négy nap volt amikor nem, de akkor is megittam egy sört. Szilveszterkor annyira berúgtam, hogy haza kellett húzni, nem tudtam lépkedni és a hóban fetrengtem. Ezt sajnos elég sokan látták. Mivel faluban élek ezért ezekből az emberekből mindenki ismer és tudom hogy ez nagyon kínos volt. De az a helyzet hogy talán már nem is érdekelte őket mert megszokták hogy a faluba a 14 éves korosztálytól mindenki iszik, van aki 12 évesen kezdte... És mind ezt azért, mert unalmas a falu. Nem lehet mit csinálni itt. Mindenki piál, majdnem minden nap, de egy héten kétszer biztos. Ki szeretnék törni ebből az egészből... Szerencsére most a legjobb barátommal megfogadtuk, hogy nem drogozunk(kétszer-háromszor próbáltam a füvet, ő meg már sok mindent), nem iszunk legalább egy hónapig és ha jobban fogjuk magunkat érezni akkor folytatjuk a józanságot. Még most is fáj a fejem mert szilveszterkor össze vissza estem és beverhettem... Ezen kívül délután még fájtak a belső szerveim és kb. 3 órát tudtam aludni este.

2015. jan. 2. 21:36
 1/5 anonim válasza:
Fektesd a bulikra fordított pénzt egy új, költséges hobbiba, vagy ami még jobb, egy megtakarításba. Ha nincsenek "nagylelkű" barátaid, akik mindig mindenhova meghívnak, akkor máris megoldódik a probléma.
2015. jan. 2. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Minden fejben dől el. Ha eldöntöd nem iszol akkor ne igyál ilyen egyszerű, persze kivitelezni nehéz de csak így lehet.
2015. jan. 2. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Sokszor meg hívnak és nem várnak érte semmit... ha meg nincs pénz, hegyről van bor. Meg akármi programot akarok a többiekkel, mindig ivás a vége. De eldöntöttem hogy leállok.
2015. jan. 2. 22:00
 4/5 anonim válasza:
Gondolj arra ha nem igaz akkor is hogy hulla részeg vagy ès a szeretteid ott vannak veled egy házban te ott fekszel az ágyban részegen hetek ota és a barátnőd vagy valakid csak addig megy oda hozzád amig kaját visz hogy éhen ne halj mivel nem kelsz fel. Este mikor megy feküdni melléd akkor nagyon megbántod majd egész éjjel sir mig álomba nem sirja magát. Mikor már régóta ezt csinálod a szüleid is téged szidnak mert napok/ hetek óta részeg vagy.. Gondolj bele mijen rossz ez azoknak akik kőrűlötted élnek. Sajnálom ha valamivel megbántottalak valamivel de nem ez bolz a cèlom.
2015. jan. 2. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nem bántottál meg. :)
2015. jan. 2. 22:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!