Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Az micsoda, ha valakin egyszer...

Az micsoda, ha valakin egyszercsak falásroham tör ki, mint a bulimiásoknál, csak azután nem hányja ki, hanem sokáig keveset eszik?

Figyelt kérdés
Lehet, hogy furcsa, buta kérdés, csak nem tudom, hogy mondjuk van e valami kifejezés erre, akár, hogy ez egy betegség e, vagy ilyesmi.

2015. jan. 9. 23:39
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Tehát ha valakire akármikor, de rátör az éhség, és mindenfélét össze eszik, és ezután legtöbbször keveset, alig valamit. Időnként dugi édességeket vesz, apróságokat, mint kis mentos, pici csoki, ilyenek.
2015. jan. 9. 23:56
 2/13 A kérdező kommentje:
Ja, és kimaradt, hogy az illető gyakran fázik, hidegek a végtagjai, időnként nehezen alszik el, és van, hogy csak úgy letörik a körme. Nem tudom, hogy ezek mennyire számítanak, de azért hozzáteszem.
2015. jan. 9. 23:59
 3/13 anonim válasza:

Óh, velem ugyanez van. Én iskolas vagyok, és elég sokat stresszelek peldául (egy kicsit pedál vagyok tanulás szempontjaból:))


Én anorexiás voltam, majd jött az új suli, hajtás, es mindig síkideg voltam, és elkezdtem zabálni.

+a vegtagjaim is hidegek, de sztem ez a tobbivel nincs összefüggésben



Én úgy véle,, ennek nincs kifejezett neve. Falásroham, dugi evés mindenkinél más miatt váltódik ki

2015. jan. 10. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:

* váltódhat ki

A körmeim nekem is töredeznek, néha kiszaradok.

Ez mind a nem kiegyensúlyozott táplálkozas miatt lehet (konkrétan csak édességet eszem)


Bocsi, h nem adtam konkret valaszt, es csak magamrol beszeltem

2015. jan. 10. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom ezt is bulímiának hívják.
2015. jan. 10. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
47%
binge eating disorder
2015. jan. 10. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
Igen, ilyen anorexiás, bulimiás berkekben binge eatingnek hívják
2015. jan. 10. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Velem is így van az evéssel, írhatsz ha akarsz.
2015. jan. 12. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm a gyors válaszokat. Utánanéztem ennek a binge eating disorder-nek, és rengeteg helyen azt írják, hogy túlsúlyhoz vezet, meg, hogy a beteg kórosan elhízott mert nem hánytatja magát, stb.

Csakhogy az illetőnek még a normálnál is alacsonyabb a testsúlya, legalábbis a BMI kalkulátorok ezt mutatják. 161 cm és 48,5 kiló, csizmában és vastag ruhákban. Meg eleve vékony. Így is az? Én nem nagyon értek ezekhez.

2015. jan. 12. 19:59
 10/13 anonim ***** válasza:
Velem is ez van. Van hogy jon ilyen zabaroham, teleeszem magam, alig birok mozogni... Utana buntudat, napokig aliv eves.. :c
2015. febr. 6. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!