Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha egyszer születik egy...

Ha egyszer születik egy gyermekem az örökölheti a "kövérségemet"?

Figyelt kérdés
16 éves vagyok, és nem kövér, inkább csak van rajtam úgy 6-7 kiló túlsúly. Már elkezdtem fogyókúrázni és szépen mennek is le a kilók. Az a kérdésem, hogyha egyszer lefogyok vékonyra, és meg is tartom a súlyom, akkor évek múlva a születendő gyermekem örökölheti tőlem a "kövérséget"? (Kérlek, csak segítő és jó szándékú válaszokat írjatok! Köszönöm.)

2015. jan. 11. 08:45
 1/10 anonim ***** válasza:

Testalkatot persze..

A hízásra hajlaot is..


Viszont az, hogy van rajtad 6-7 kg minden csa ne kövér...

Űgy írtad, minta 15-20 kg lenne



Viszont, aki fontos, hogy odafigyeléssel minden testalkatnál lehet normális súlyt tartani..

A különbség annyi. Hogy valakinek nagyon kell figyelnie valakinek kevésbe.

A gyerek ek inkabb az les fontos, hogy ti mi

Yen életmódot eltek, milyen példát mutattok..

Tehát ha kezdetektől odafigyelve egeszsegesen étkeztek, és nem mertektelenül, akkor neki ez les a termeszetes.

Ha. Sport benne van a mindennapjaitokban, neki is benne lesz..

Az eletmőd sokka jobban meghatarozza ezeket a dolgokat, mjnta genetika.

2015. jan. 11. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nem.Szerintem ha könnyen le is mennek a kilók, és a családban nincsenek nagyon genetikailag elhízottak nem fogja.

Viszont akkor seem örökölné ha súlyfelesleg lenne rajtad mert ezek szerint az nem a genetikádtól lenne szóval nem lenne hatása a gyerekre.

Csak abban az esetben lennél negatív hatással ha nagyon sovány/túl sportos lennél és mondjuk a te táplálkozásodra szeretnéd átállítani, vagy ha nagyon elhíznál(ami nem valószínű) és nagyon egészségtelenül éteznél, mert akkor valószinüleg a gyerek is azokat enné.

2015. jan. 11. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

A hízásra való hajlamot örökölheti. Te nem vagy vészes.

Túlsúlyos felnőtteknek azért vannak túlsúlyos gyerekei nagyobb százalékban mert ugyanaz a hízlaló étrendet és életmódot szokják meg a gyerekek mint a szüleik. A szokás pedig nagy úr.

2015. jan. 11. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
27%

Az étkezési szokásokat örökli.


Ha te búzát adsz neki enni, tejtermékeket akkor lehet cukorbeteg, túlsúlyos, rákos, elég szörnyű betegségei alakulhatnak ki, sajnos :(


De ezek elkerülésével viszont igen jó fizikai egészség őrizhető meg!

2015. jan. 11. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

1. Vagok

Bocsánat, nem figyeltem eléggé, telefonról sokat hibázom


Szőval rajtam5- 7 kg van nagyjából 67 kg vagyok, szerintem messze állok a kövérségtől, bár sovány az aztán végleg nem vagyok..

A nő vagyok a képen


[link]

2015. jan. 11. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ez egy teljesen normális testalkat, semmi kövér de még duci vagy bármi egyéb sincs benne.....
2015. jan. 11. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

ma 08:51

Én azért a plusz 15 kilót se mondanám kövérnek...

Akkor mit mondjon aki 100-130 kiló? Vagy mégtöbb... Az a kövér, nem egy 65 kilós nő pl (magasság szeirnt 50 kg kéne legyek)

2015. jan. 11. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Egyetértek az utolsóval...Nem kövér de a normál felső hatátát súrolja.
2015. jan. 11. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Igen.
2015. jan. 12. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Nem! Szerintem az alkatot lehet örökölni, de a kilók száma rajtad múlik. Én 15 éves koromig husi gyerek voltam, mint később rájöttem azért, mert anyám folyton tömött. Szeretetből. Mert az ő fejében az volt, hogy akkor leszek szép és egészséges, ha sokat eszem. Amikor már lett saját akaratom és önuralmam,akkor lefogytam szépen 67 kilóról 54-re. Azóta 25 év telt el, és nincs gond az alakommal, negyvenen túl, szülés után is tartom a súlyom (most 56 kg vagyok a 167 cm-hez).

A lányom nagyon hasonlít rám, azzal a különbséggel hogy nem duci (olyan mint én voltam az ő korában, csak hurkák nélkül). Egyrészt az apja génjeit is örökölte, aki kicsit sem hajlamos hízásra. Másrészt én nem tömöm belé a kalóriákat. Jó étvággyal eszik, de szép, formás, normál súlyú gyerek.

2015. márc. 16. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!