Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Én 11 éve,10 éves korom óta...

Én 11 éve,10 éves korom óta szenvedek migréntől, ami egyre súlyosabb. Fájdalomcsillapítók kikészítették a gyomrom, s szinte mindent kipróbáltam már. Van valakinek valami ötlete, hogyan kezelhetném a fejfájást?

Figyelt kérdés
(amit még kipróbáltam: hideg-meleg borogatás,migrénmegelőző tabletták,akupunktúra,masszázs,sport,diéta,természetgyógyász)

2015. jan. 18. 22:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Cián kapszula.
2015. jan. 18. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

És fejfájás ambulancián voltál már?

Nekem néhány éve jelentkezett, súlyos fejfájás... és kiderült, hogy lelki oka volt, így szerencsére sikerült megoldani... de, és ez a lényeg. A doki mondta, ha ebből a fajta fejfájásból nem gyógyul ki a beteg x hónapon belül, akkor krónikussá válik.

Igazából szokták mondani, hogy igyál sok vizet, ne igyál tejet... de hogy ezek használnak-e, azt nem tudom.

nem lehet valami lelki oka a dolognak?

2015. jan. 18. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Nekem a rendszeres masszázs segített (nem tudom, te mennyire voltál kitartó, nekem kellett egy fél év, igazából a sport miatt kezdtem el járni). Nem állítom, hogy gyógymód, de határozottan ritkábban jelentkezik a fájdalom.

Illetve hagyd a pirulákat. Számottevően nem segítenek és fejfájást okoznak...

2015. jan. 18. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Fejfájásambulancián is jártam már, több mint 2 évig.Lelki oka biztos nincs, teljesen kiegyensúlyozott életet élek, családi problémáim sincsenek.Valamint megnézettem már: szív,gerinc,vér,szem... egyszóval kivizsgáltatom magam minden évben..hátha ezekből eredne.
2015. jan. 19. 09:51
 5/11 A kérdező kommentje:
Masszázsra is rendszeresen jártam, főleg hogy egyik barátom masszőr... Szóv..igencsak el vagyok keseredve már, mert nem tudom mit tehetnék még. :( ( köszönöm azért a válaszokat)
2015. jan. 19. 09:55
 6/11 Zs.Rich válasza:
Nem lehet, hogy lisztérzékeny vagy? Attól is fájhat a fejed.
2015. jan. 25. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Volt allergiatesztem is, de nem vagyok liszt,se tej, tojás... egyedül a lándzsás útifűre vagyok allergiás.
2015. jan. 27. 20:51
 8/11 anonim ***** válasza:

A stresszkezelésed milyen? A megfelelési kényszer, idegesség, stressz is okozhat krónikus fejfájást.

Tiszta szívből remélem, hogy sikerül megtalálnod a probléma okát! :)

2015. jan. 28. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Nem éppen vagyok az az idegeskedő fajta. Egyedül a fejfájásom miatt vagyok kiakadva, hogy nem múlik, nem enyhül, s ha nem veszek be fájdalomcsillapítót, akkor szinte ájulásig fajul a dolog, aminek következménye hogy kiüt a gyógyszer, s nem bírom végezni megfelelően a munkám, családi élet stb... szóv.. egyfajta körforgás :( Nagyon elegem van már...
2015. jan. 29. 15:21
 10/11 anonim ***** válasza:

Milyen gyakoriak a migrének?

Pszichoterápiával is probálhatnád kideríteni mi lehet az oka. Nekem nem segített, de másnak igen.

Zolmitriptán nyelvre helyezhező tabláttát próbáltad? Attól nem készülne ki a gyomrod, és hatásos is.

2015. febr. 3. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!