Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Erős gyógyszer túladagolás...

Erős gyógyszer túladagolás után mennyi idő múlva jövök helyre?

Figyelt kérdés
Egy púpozott marék gyógyszert bevettem 20órája. Vegyesen minden féle gyógyszerből válogattam 4 szemtól 7-ig. Éjjel nagyon rosszul voltam, hánytam 3órára rá. Ma egész nap fáj a hasam, de mintha kezdene egyhülni. Mikor ürül ki teljesen a szervezetemből? És lesz valami mellékhatása?
2010. febr. 9. 19:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

szerintem holnapra már nem lesz semmi bajod, de attól függ, miket vettél be és milyen kombinációban.

ha mindet kihánytad, az jó, bár ha csak 3 óra múlva, akkor az már felszívódott.

el kéne menni orvoshoz.

igyál sok vizet.

2010. febr. 9. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
ha tudod hogy melyik gyógyszerekből vetted be szerintem olvasd el a mellékelt tájékoztatókat, igaz ezekben általában az van írva hogy azonnal forduljon orvoshoz de ha már ennyit vártál és jobban vagy szerintem igyál sok vizet hogy kiürüljön a szervezetedből mihamarabb, mindneképpen. Gyógyszer erősségétől is függ hogy milyen mellékhatások lesznek meg hogy éhgyomorra vetted be; ilyen egyéb dolgok is hasznosak lehetnek. Ha rosszul vagy még akkor szerintem látogass el egy orvoshoz. Valszeg a vesédet kikészítetted.
2010. febr. 9. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
84%

Attól függ, miket szedtél be. Ha volt közte retard (nyújtott hatású), akkor tovább tart a kiürülés. A "szokásos" enyhébb nyugtatók és altatók egy nap alatt lebomlanak maradandó károsító hatás nélkül, de pl. a paracetamollal már vigyázni kell, mert erősen májkárosító hatású, és átmeneti javulás után rosszabbodhat az állapot.

De ugye tudod, hogy nem ártana pszichológussal beszélni, ha ilyet csináltál?

2010. febr. 9. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Amit nagyobb mennyiségben, az szív alakú szívgyógyszer, vérnyomáscsökkentő, ezeket egy levéllel (pontos nevüket nem tudom) aztán egy levéllel a Xyzalból és az Apranaxból. Bár nem tudom minek, de kb 5 szem múltivitamint, és a többi fogalmam sincs, hogy mi volt, talán néhány lázcsillapító, meg pár olyan, amiket csak orvos írhat fel és napi max 1-et lehet szedni.

Azt nem tudom, hogy mindet kihánytam-e, de miután bevettem, fél óra múlva elkezdett rettenetesen fájni a hasam, a szám is lezsibbadt, és hányingerem volt. 3óra elteltével még mindig fájt a hasam, de a hányást nem bírtam visszatartani, és kijött. Nagyon híg, teljesen folyékony volt, olyan sárgás-zöld színű, és látta benne pár fehér akármit, amit én a gyógyszernek tulajdonította (csak szinekben jelent meg), aztán 20 perc múlva megint ez volt. Utánna lecsillapodott a hasfájás, és el tudtam aludni.

2010. febr. 9. 19:47
 5/12 A kérdező kommentje:
Nem teljesen éhgyomorra, mert volt bennem némi étel, bár jóval kevesebbet ettem mint szoktam, és a vacsora 6-kor volt, amikor meg bevettem, az hajnal 1kor. Reggel teljesen nem volt étvágyam, a suliban nem ettem semmit, aztán 4 óra körül ma vettem egy szelet kókuszos csokit, azt megettem, de ennél többet nem bírtam volna. Most éhes vagyok, csak nem merek enni, mert még mindig émelyeg a gyomrom. És inni se nagyon bírok rá, mert elfog megint a hányinger, ha fél pohár víztől többet iszok.
2010. febr. 9. 19:52
 6/12 anonim ***** válasza:
Remélhetőleg a hányással időben eltávozott a nagy része. A vérnyomáscsökkentőtől elájulhattál volna, a Xyzal altató mellékhatású, az Apranax pedig a gyomrodat készíti ki, nem csoda hogy fájt. Most már remélhetőleg nem lesz gond, ahogy írták, igyál sokat, és ha mégis újabb tünetek jelentkeznének, akkor el kell fáradni a toxikológiára.
2010. febr. 9. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

első vagyok

de mi a baj, miért csináltad ezt?

2010. febr. 9. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Attól, hogy kihánytad még maradhatott bőven a szervezetedben, főleg, hogy több mint 10 órával utána hánytál, tehát azalatt már régen felszívódik. Ha orvoshoz fordultál volna az pont úgy nézett ki, hogy gyomormosás, majd vérvétel többször is, hogy megnézzék mennyi maradt benned. (Sajnos tapasztalatból beszélek). Nekem hét órával utána mosták ki a gyomromat, és még a másnapi vérvétel is jelezte, hogy bőven kering még a vénámban. Velem még higitott szenet itattak, nem tudom h mire jó, de ezzel lehet próbálkozni. A másik, hogy fordulj pszichológushoz, pszichiáterhez. Én úgy 3-4 nap múlva kezdtem jobban lenni, bár én inkább a gyomormosást hevertem ki nehezen(sokáig görcsölt a gyomrom még utána). A fáradtság kb. 2 napon belül elmúlt.
2010. febr. 9. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Előző: sajnálom, ha félreérthető voltam, miután bevettem, utánna 3 óra múlva hánytam ki. Szerintem is maradt még valamennyi bennem. Én úgy gondoltam, hogy ezeket napi szinten szedi az ember, 24 óra múlva fel kéne szívódnia, normális esetben, így viszont 2-3 napra szavazok. És köszönöm az eddigi válazokat! Orvoshoz, meg nem valószínű, hogy betévedek, mert hülyének néznének.
2010. febr. 9. 20:26
 10/12 anonim ***** válasza:

hát még nekem sem tiszta miért vettél be ennyit (talán nem józan állapotban voltál? :D)

amúgy jobbulást

2010. febr. 9. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!