Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Porckopás.17 éves éves vagyok,...

Porckopás.17 éves éves vagyok, orvosom szerint olyan a térdem mint egy 70 éves emberé. (? )

Figyelt kérdés

szóval, már vagy 2-3 éve voltam a háziorvosomnál, mert nagyon ropogott és fájt a térdem, aki elküldött az ortopédiára. ott annyit mondtak rá, hogy szedjek porcerősítőt, és mozogjak többet. egy ideig szedtem a porerősítőt, nem volt változás, viszont mozogni nem tudtam mellé annyira fájt a térdem már akkor is. azóta a tesiórák legtöbbje kínzás... télen, mikor hideg van szinte nem is fáj, csak ritkán. nyáron viszont állandóan. tesire vagy hosszabb sétára be szoktam fáslizni, vagy térdszorítót teszek rá, az biztonságot ad, jobban a helyén tartja a térdem, fájni fáj, de kevésbé. már 7 éve lovagolok nagyjából rendszeresen, ilyenkor is fáj, de semmiképpen nem akarom abbahagyni. tud valaki ajánlani valamit, amitől jobb lehet? akár kenőcs, gyógyszer, bármi, csak ne fájna...


a segítséget előre is köszönöm!



2015. febr. 16. 20:36
 1/9 anonim ***** válasza:

Nem értem, ha ilyen problémáid vannak, miért tesizel? És a lovaglás is (hacsak nem próbálod meg tanügetésben könnyíteni) valószínű nem tesz neki nagyon jót, pont a térdet használja a legjobban.

Én a pihentetést mindenképpen javaslom és mellette 2-3 héten át minden nap este főzzetek meg étkezési zselatint: 1 dl vízbe kell ahogy melegedik beletenni 1 teáskanállal és ahogy felforrt levenni a tűzről. Amikor bezselésedik, azt tedd rá a térdedre (kicsit folyni kezd majd, mert a testmeleg visszafolyósítja egy kicsit) és be fog a nagy része szívódni és egy hártya képződik. kb. 3/4 órát legyen rajta, majd meleg vízzel mosd le. Nagyon lassan, de innen be fog épülni a porcba!

2015. febr. 16. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ! :) tesizni muszáj vagyok sajnos, mivel papírom nincsen róla, a tanárom tudja a problémám, ha olyan gyakorlatokat csinálunk ami nagyon igénybe veszi a térdet, akkor enged annyit, hogy ne csináljam. lovaglásnál pedig figyelek, nem is nagyon szoktam könnyíteni,csak ha muszáj, hogy ezzel se terheljem. :)
2015. febr. 16. 20:49
 3/9 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Mi itthon gerincre használjuk (most gyógyultam ki egy nagyon kemény lumbágóból) így. Állítólag belsőleg megenni is lehet (nem megfőzve, hanem a por formát), azt még nem próbáltam.

Éjszakára meg vékonyan bekenheted Fekete nadálytő krémmel.

[link]

2015. febr. 16. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm, ki fogom próbálni a zselatint és a krémet is!
2015. febr. 16. 20:53
 5/9 anonim ***** válasza:
De egyébként szerintem el kéne menned újra (reumás) orvoshoz és felmentést kérni tornára (esetleg gyógytornát javasolna amit az SZTK-ban tudnak rá adni)
2015. febr. 16. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Már van több orálisan szedhető készítmény, kezdve az ortopédián ajánlott chondroszulfáttól, stb. De ne várd, hogy beveszel egy tablettát és meggyógyulsz. Az eredmény csak 2 hónap után vehető észre.

Azonban keresned kellene egy más orvost, aki többet tesz a betegért.

2015. febr. 16. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
már elég régóta mondják szüleim is, csak sajnos nincs a közelben olyan orvos, aki mást mondana..(ismerősöm is így járt, ő is volt már pár helyen, ugyan azt mondták neki, mint nekem)
2015. febr. 16. 20:59
 8/9 anonim ***** válasza:

Kineziologyai tape-et probald ki! Gyogy-es seged eszkoz boltokban,korhazaknal altalaban lehet venni.Ezt akar a youtouben levo videok segitsegevel te is feltudod tenni magadnak,ha nincs gyogytornasz aki feltennne:)

Merre laksz,hogy nincs a kozelben orvos,aki mast mondana?(ha Pecs,vagy kornyeke,tudok ajanlani kivalo orvost)

2015. febr. 16. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ! Hajdú-Bihar megyei vagyok.
2015. febr. 17. 16:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!