Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ektomorf testalkathoz étrend?

Ektomorf testalkathoz étrend?

Figyelt kérdés

178cm vagyok és 51 kgot nyomok. (19L) Hihetetlenül ektomorf a testalkatom és nagyon vékony. Többször anorexiára gyanakodtak, de a mentális részem teljesen rendben van :D

valaki nem tudna esetlen valami jó hízókúrát ajánlani,esetleg emellé valami izomépítő edzést, amitől kicsit feneket varázsolhatok? így eléggé úgy nézek ki, mint egy tinédzser fiú. minden nap reggelizek, igyekszem 3 óránként enni, de hiába, nem látszik semmi.


köszönöm a válaszokat! :)


2015. febr. 28. 16:21
 1/1 anonim válasza:

Én is hasonló helyzetben voltam, bár én 20/F vagyok és 186cm/68 kiló szóval annyira azért nem voltam csontváz. Mindig lejártam edzeni, izmosodtam is, de a testsúlyom nem változott. Most szántam rá magam, hogy végre elkezdjek szedni valami étrendkieget is. Az alapja mindennek a megfelelő vitaminbevitel, szóval szerezni kell valami napi vitamint pl. [link]

Ezt még persze kiegészítem Omega 3-al, C vitaminnal, Kalcium-magnézium-cinkkel, de ez mindegy is, a lényeg, hogy te is összeállíts magadnak mindenképpen valami minimális vitaminbevitelt a mindennapjaidhoz.


Utána jön pl. valami fehérje, ha nem akarod, hogy zsír is menjen rád, ha nem gond egy kis zsír, akkor lehet olyan készítményt is amiben szénhidrát is van. Én pl. ezt szedem: [link] de ezt csak példaként mutatom, nekem azért kell ilyen speciális, mert a tejsavófehérje rossz hatással van a bőrömre.


Az edzés része pedig annyi, hogy lemész aztán tuti megmutatja valaki, vagy keresel valami tömegnövelő edzéstervet, de semmiképp sem kezdj bele egyedül/nagy súlyokkal, mert rossz tapasztalataid lehetnek, sőt sérüléseid.


A lényeg, hogy eddig egy grammot nem híztam, most egy hét alatt feljött rám 3 kiló, pedig én tiszta fehérjét szedtem csak.


Végül az elméleti rész:


Ahhoz, hogy hízz ki kell számolnod a dolgokat. Ha 51 kiló vagy, akkor napi 102 gramm fehérjét kéne bevinned és 204 gramm szénhidrátot. Ez inkább legyen több mint kevesebb és akkor lesz eredménye a dolognak. Persze mindezt szét kell osztani, mert a szervezet egyszerre nem képes kb. 20 grammnál több fehérjét hasznosítani a többi megy a kukába.


Érdemes még megnézni, hogy melyik ételnek magas a glikémiás indexe, amelyeknek magas, azok gyorsabban szívódnak fel és gyorsabban leszel újra éhes + egyszerre nem tud mindent felhasználni a szervezet a gyors felszívódás miatt és zsírként raktározza el. Persze ezt nem szabad túlzásba vinni, mert az egészségre nem jó, ha csak ilyeneket eszel, de ha hízni akarsz ezek legyenek többségben.


Kb. ennyi... :)

2015. febr. 28. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!