Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Asztmás vagyok, a nehéz...

Asztmás vagyok, a nehéz légzésem napi 1x jön csak elő, és nagyon gyengén. Szóval kibírható gyógyszer nélkül. De van. Ártok azzal magamnak, ha nem fújok be mindig? Szóval ha nem kezelem ezt, akkor erősebb és sűrűbb lehet ez idővel?

Figyelt kérdés
2010. febr. 15. 09:17
 1/4 anonim ***** válasza:
Az asztma elleni spray-t valószínüleg szakorvos írta fel.Ha ő azt javasolta hogy rendszeresen kell használnod akkor én nem kísérleteznék vele.Ha csak szükség esetén akkor meg nincs min gondolkoznod :)Az én párom is asztmás és neki muszály rendszeresen használnia mert rosszabbodott,az elmúlt hónapokban pedig csak akkor használta a spray-it ha kellett.És minek "szenvednél"??Még akkor is ha elviselhető.
2010. febr. 15. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

szia

Nem tudom hány éves vagy.

A pipát amúgy a szervezet kívánja.

Én is asztmás voltam a komolyabb fajtából voltam 2 szer is korházba szóval súlyos volt.

Aztán 17 évesen rá gyújtottam.

És az asztmám el tűnt szinte teljesen.

3-4 évig szívtam a csutkát már abba hagytam.

Azóta futok edzek és bringázok és még mindig semmi bajom.

Nem azt mondom hogy szokj rá a dohányzásra mert szerintem szemét szokás, de nem csak nekem segített.

Az is lehet, hogy amúgy is ki nőttem volna lehet hogy véletlen egybe esés.

Nah ez az én esetem.

2010. febr. 16. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Hát dohányozni semmiképp nem fogok, de köszi a választ. Szerencsés vagy, hogy ez nálad megszűnt, én is reménykedek a gyógyulásban:)
2010. febr. 16. 17:27
 4/4 anonim ***** válasza:
Szia. Én is asztmás vagyok, bár én erősen. Nem tudom, hogy ártasz-e, ha nem rendszeresen használod, de ha úgy érzed, hogy kell, akkor szerintem befújhatsz. Jó neked, hgoy napi egyszer jön elő, nekem többször is. Ha ideges leszek, még erősebben jelentkezik, olyankor ugatásszerű köhögés is társul a légszomj mellé.... Nem bírom a futást, a gyors lépteket, már kisebb megterhelésnél (pl. ágyazás) is befulladok és be kell fújnom. Nem akarlak megijeszteni, de lehet, hgoy rosszabodhat. Nálam legalábbis így lett... Megállapították 8 éves koromban, hogy azstmás vagyok, de nem kaptam pipát. Most vagyok 18 éves és mára már az a helyzet, amit fentebb leírtam, így már egy ideje van pipám. 3x volt nagy rohamom is, vigyázni kell ezzel! Tényleg nem ijesztgetni akarlak, csak azért írom ezeket, hogy tudd, mire figyelj. Üdv: Gyuszi
2010. jún. 1. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!