Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A lúgosítás átverés?

A lúgosítás átverés?

Figyelt kérdés

Elvégre a szervezet nem tud elsavasodni, mivel a vér pH értéke állandó, ezért nem értem ezt az egészet. Rengeteg rendszer szabályozza ezt, homeostasis, tehát miért kéne lúgosítani?

Ekkora üzlet ez, mindenki beveszi, vagy én értettem félre valamit?


2015. márc. 13. 09:27
 1/6 anonim ***** válasza:
55%
persze, hogy átverés :) aki tanult egy kis biológiát, az tudja
2015. márc. 13. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

És ennyi ember sötét? :D


Azért tettem fel a kérdést, mert egy nő, akinek tisztelem az életmódját, kitartasat, szintén jött a lúgosítás témával, ettől teljesen leirta magát...

2015. márc. 13. 09:55
 3/6 anonim ***** válasza:
Elhiszik, mert jótékonyan hatnak a "lúgosító" termékek a szervezetre, de nem lúgosítanak, csak jótékony hatásuak.
2015. márc. 13. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Maximum annyi a haszna, hogy ha ég a gyomrod azt csillapítja. De a nyombélben már eleve lúgos a kémhatás (8-as pH) az epe, hasnyál, és bélnedv által. A vér pH egyensúllyát pedig a tüdő és a vese tartja egyensúlyban a hidrogénionok és a szén-dioxid kibocsátása mértéke által. A vér élettani pH értéke 7,35-7,45 között mozog, ami szintén lugos kémhatásra utal.


Aki a lúgosítást preferálja azt átverték

2015. márc. 13. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Pedig elég hozzá elovenni egy anatómia könyvet, kb 4 bizonyíték van arra, hogy kamu a lúgosítás....

Amúgy én szinte csak "lúgos" ételeket eszem, mégis egy csomó "savas" problémám van... :D

2015. márc. 13. 11:14
 6/6 Jagello válasza:
Mik azok a lúgosító ételek amik gyomorsavat okoznak?
2015. márc. 17. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!