Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogyan segíthetnék egy vak...

Hogyan segíthetnék egy vak embernek, hogy feldolgozza?

Figyelt kérdés
Folyamatosan romlik a látása, az utóbbi pár hétben nagyon sokat romlott az állapota. Elmondása szerint már csak körvonalakat lát. Azt már régóta tudja, hogy meg fog vakulni, de feldolgozni nem tudja, külső segítséget pedig nemfogad el. Depressziós, egész nap csak bámul maga elé, nem csinál semmit. 50 felett van, mikor rájön sírdogál és öngyilkossággal fenyegetőzik (már nagyon régóta). Nem hajlandó elmenni emiatt orvoshoz vagy bárhova ahol segíthetnének neki. Mit lehet ilyen esetben tenni? Hogy lehet segíteni valakinek aki nem hagyja? Volt már valaki hasonló helyzetben? Hogy lehet feldolgozni a vakságot ilyen idősen? Vannak olyan helyek, intézmények ahol megmutatják, hogy így is lehet élni az életet tovább? És ha vannak akkor, hogy lehet valakit rávenni arra, hogy részt is vegyen benne mielőtt tényleg beváltaná a fenyegetőzést? Közeli hozzátartozómról van szó, távol élek tőle, de teljesen tönkretesz a gondolat és a tehetetlenség, hogy ez van. Köszönöm, ha elolvastad vagy értelmes választ, tanácsot adtál.

2015. márc. 20. 11:41
 1/4 anonim válasza:
56%
Ezt én sem tudnám elfogadni.
2015. márc. 20. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

anyu férjére is azt mondták meg fog vakulni, de nem is tudom kinek a tanácsára ment fel Pestre egy orvoshoz és a következő injekciót kapja már több mint 1 éve havonta, a látása nem romlott azóta, nem tudom milyen betegsége van a rokonodnak de mindenképp rávenném hogy menjen el orvoshoz és kérdezzen rá neki ez segíthetne-e : [link]


mindenesetre én megértem, el se tudom képzelni milyen lenne vakon élni... anyu férje is depressziós volt egy ideig, de mióta ezt kapja már ő se látja olyan sötéten a jövőt :)

2015. márc. 20. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Szemorvoshoz jár rendszeresen, ezzel nincs is gond. Sajnos ez az ő betegségére nem használ, nála ez végleges és visszafordíthatatlan.
2015. márc. 20. 12:32
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem tudok mást mondani, mint hogy legyél türelmes hozzá, és hallgasd végig.

Ajánlom továbbá ezt az intézményt, itt tudnak segíteni:

[link]

Több dolgozó maga is vak, és jobban át tudja érezni a helyzetet, mint te.

2015. márc. 20. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!