Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha már megszoktam az alkoholt,...

Ha már megszoktam az alkoholt, akkor mindig ennyire fogom bírni a piát?

Figyelt kérdés

Sokat iszom és emiatt jól is bírom, több kell ahhoz, hogy berúgjak. De nem nagyon szeretem ezt a helyzetet, mert ugye drága, több idő, stb...

Mit kell csinálnom, hogy kevésbé bírjam?

Vagy ez most már így marad?

Általában két abszint meg két másik tömény kell ahhoz, hogy az a kellemes, vicces becsiccsentésem legyen.


2015. ápr. 2. 19:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ha a májad telítődött, utána majd egyre kevesebb kell, hogy berúgj, vagy rosszul legyél. Változni fog, de egyénfüggő, hogy mikor.
2015. ápr. 2. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Probálj ki több házipálinkát. A legpocsékabbak a szennyezök miatt "hatásosabbak".
2015. ápr. 2. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
Ha pár évre leállsz az ivással utána megint kevésbé fogod bírni.
2015. ápr. 2. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

néhány évre???

egy hónapot nem bírok ki XD

2015. ápr. 2. 20:23
 5/11 anonim ***** válasza:

Ne aggódj! Ha ilyen tempóban fojtatod, akkor néhány év és kialakul a májzsugorodás, leáll a működése és akkor már nem fogod bírni a szeszt.

Az egyetlen hátulütője, hogy ettől kezdve már csak néhány heted lesz a halálig, de azalatt legalább jó gyorsan, meg olcsón be tudsz majd rúgni.

2015. ápr. 3. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
megjelent egy antialkesz, köszönjük, de én és a barátaim nem napi szinten iszunk :D
2015. ápr. 3. 11:29
 7/11 anonim ***** válasza:

Nem vagyok antialkoholista, szoktam is alkalomadtán inni, de az apám májzsugorodásban halt meg, az alkohol következtében, úgyhogy hidd el tökéletesen tisztában vagyok a folyamattal, testközelből néztem végig.

Egyébként a kérdésedben nem részletezted, hogy milyen gyakran iszol, csak azt írtad, hogy sokat.

Mellesleg minden alkoholista így kezdi...

2015. ápr. 3. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

óh sajnálom ezt nem tudtam :/

kb hetente, de van hogy kimarad egy hét.

a kérdésben megírtam hogy mennyit

2015. ápr. 3. 12:19
 9/11 anonim ***** válasza:
Ha orvosi szempontból tekintjük, akkor inkább örülj annak, hogy jól bírod az alkoholt, mert ez azt jelenti, hogy nagyon jól működik a májad, jó hatékonysággal bontja le a méreganyagokat. Ne akarj ezen változtatni, mert a májcirrózis egy nagyon csúnya betegség, ne akard végigcsinálni.
2015. ápr. 3. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Én viszont tényleg antialkoholista lettem, miután 2 közeli ismerősöm is meghalt az alkohol miatt:

- az egyik májzsugorban - napi szintű sör és tömény fogyasztása

- a másik hasnyálmirigy gyulladásban - szintén sör + tömény fogyasztása.

Ők meghaltak 38-40 évesen, én még élek :-)

2015. jún. 6. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!