Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Van itt olyan ember, akinek...

Van itt olyan ember, akinek sikerült leszokni a drogról?

Figyelt kérdés

Van egy számomra fontos ember aki már régóta, 10 éve drogozik. Egyszer sikerült abbahagynia 2 évre, de újra visszaesett. Olyan emberekkel szeretnék beszélgetni, akik ebben éltek és lenne hasznos tanácsuk.... Nem szeretném magára hagyni őt, és fáj látni hogy tönkreteszi magát :(

Köszönöm!



2015. ápr. 5. 09:21
 1/8 anonim ***** válasza:
Milyen drogról van szó?Lehet, hogy tudok segíteni.
2015. ápr. 5. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Kristály, amit jelenleg használ. Sajnos már nem csak hétvégén, hanem 2-3 naponta. Egyelőre még dolgozik, de teljesen tönkretette már magát :( A drog mellé iszik is. Családi körülményei sem rendezettek sajnos. Próbálnám magam beleásni ebbe a világba, hogy valahogy tudjak neki segíteni, bár ő azt mondja, nem akar és nem tud leszokni. Múlt héten a földön tartottam a karomban, sírtam tehetetlenségemben, eszméletlen volt fél órán át. Nem bírom ezt végignézni. De nem akarom magára hagyni.
2015. ápr. 5. 10:10
 3/8 anonim ***** válasza:
A kristály komoly cucc. Azt írod, hogy nem is akar lejönni róla. A tanácsom: hagyd magára!!! Igen, tudom durván hangzik, de te fogsz tönkre menni. Írom mindezt úgy, hogy egy heroinista életéért küzdöttem 4 évig. NÉGY FÖLÖSLEGES ÉVIG! Aztán eltemettem. A szerelmem volt.
2015. ápr. 5. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Uh de durva :( Nekem is szerelem ami most alakult ki 1 hónapja... Ő is azt mondja, max 40 éves koráig fog élni, semmi jövőképe, saját elmondása szerint sem. 28 éves. még nem kapcsolat ami köztünk van, néhányszor együtt voltunk, és ugyanazon a munkahelyen dolgozunk. Nem bírom nézni ahogy tönkreteszi magát, mert alapból egy okos, értelmes, jókiállású férfi. Engem megérintett érzelmileg. Ő azt mondja, ne legyek szerelmes mert csak magamnak ártok vele. Szóval nem arról van szó, hogy kihasználna, sőt, le akar beszélni saját magáról.

Istenem, bele is halt a párod? :( Én 6 éve temettem el életem nagy szerelmét, de ő leukémiás volt, az más.

Részvétem amin átmehettél :( Én pár napja voltam úgy, hogy fent volt nálam, lefeküdt a földre, tartottam a karjaim között és sírva könyörögtem az Égiekhez hogy egyáltalán felébredjen. Felébredt. Másnap teljesen kiesett neki ez az idő. Lefotóztam hogy elhiggye, hogyan nézett ki.

Arra gondoltam, beszélnem kellene talán az édesanyjával, s közösen próbáljunk meg segíteni neki valahogyan. Csak nem tudom merjek-e ennyire beleavatkozni az életébe. Van 2 kis gyermekem, az apukával külön mentünk. Hagynom kellene ezt az új kapcsolatot, de mégis úgy érzem, tiszta szívemből szeretem.

2015. ápr. 5. 14:52
 5/8 anonim ***** válasza:
Hagyd!!!! Hidd el, találsz méltó párt. Senkit nem lehet megmenteni akarata ellenére! Ez az ő döntése, ez az ő élete. Gondolj arra -és legyél marha mérges!!!!- hogy az exed leukémiában meghalt, pedig mennyire szeretett volna élni, ő meg játszik a sajátjával. Az ilyen meg sem érdemli, sem az életet, sem a törődést. Hidd el, tapasztalatból mondom :-(
2015. ápr. 5. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nagyon nehéz :( Csak őrlődök magamban :( Köszönöm az őszinte válaszodat!
2015. ápr. 5. 15:34
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekem van egy alternatív ötletem, de korántsem biztos és nem is rizikómentes. De működhet és ennél konkrétabb választ itt úgyse kapsz. Ha érdekel, priviben megírom.
2015. ápr. 7. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó válaszoló, várom privátban az ötletet. Mindenre nyitott vagyok, hogy megmentsem ezt a kapcsolatot és valahogyan segítsek ennek a fiúnak, saját maga és saját magam miatt is. Köszönöm!
2015. ápr. 7. 08:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!