Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Egészségbiztosítás Magyarorszá...

Egészségbiztosítás Magyarországon? Hogyan?

Figyelt kérdés

Szlovák állampolgárként Magyarországon vagyok munkavállaló.Tavaly amikor a munkáltatóm alkalmazott Miskolcra kellett utaznom a bevándorlási hivatalba tartózkodási engedélyt kiváltani, lakcímem a barátnőmék lakása lett. Bejelentkeztem a munkaügyi hivatalba, hogy fel tudjon rám venni pályakezdőkre való támogatást.MO-n kaptam TAJ számot, stb viszont Szlovákiában megszűnt az egészségbiztosításom. Elméletben létezik egy olyan nyomtatvány, hogy E106 ami az eun belüli, külföldön dolgozó személyek részére szól. Amikor pedig kértem az egészségpénztárban ezt a nyomtatványt nem adták ki arra hivatkozva, hogy állandó lakcímem van MO-n, holott annó amikor kollégista voltam ugyanugy volt tartozkodásim, mégis ideiglenes volt a lakcímem(kollégium). Azért érdekes a dolog, mert anyukám külföldön dolgozik, neki megvan az eu-s kártyája, tud menni külföldön is orvoshoz, viszont szlovákiában van a háziorvos és még mindig él a szlovák egészségbiztosítás is.


Lehet kicsit bonyolult a megfogalmazás, de nem tudom egyszerűbben leirni mert magam sem értem a dolgot:)


Menjek Miskolcra és kérjem az ideiglenes lakcímre változtatást vagy mi lehet ilyenkor a teendő?



2015. jún. 7. 15:59
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!