Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mennyire káros ha kezdődő...

Mennyire káros ha kezdődő náthára Aspirint veszek be?

Figyelt kérdés
Egyszer nem volt itthon torokfájáscsillapító, ezért kipróbáltam, elmúlik-e ha aspirint veszek be. Három nap után nyoma se volt torokfájásnak, rossz közérzetnek. Elég sokszor, kb havonta, kéthavonta előjön nálam ilyen kezdődő nátha. Például most is. Mennyire káros ha ilyenkor mindig Aspirint szedek egy pár napig?

2015. jún. 16. 09:38
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem nem az aspirintől vagy náthás, hanem valamilyen vírustól. Én is az vagyok, és még jó pár ilyen sorstársunk van.
2015. jún. 16. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem az Aspirintől vagyok náthás, ilyet nem mondtam... Arra voltam kíváncsi, káros-e, ha nagy gyakorisággal szedem.
2015. jún. 16. 09:56
 3/4 anonim ***** válasza:

A nátha gyógyulása és a gyógyszerszedés - pláne egyszerű fájdalomcsillapítók szedése - között semmilyen összefüggés nincsen, illetve ha valami hatással van rá, akkor csak hátráltatja.


Mindenesetre az aszpirin szedése, ha nem szedsz be túl sokat, valószínűleg egyáltalán nem káros. Sokan a vérhigító hatása miatt évtizedeken keresztül szedik, mert elvileg segíthet a szívroham megelőzésében.

2015. jún. 16. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Bocsánat, rosszul raktam össze a történetet, 1. voltam.
2015. jún. 16. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!