Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha a vérnyomásom 135körül van...

Ha a vérnyomásom 135körül van és a per 45 az mire utalhat? Ezzel orvoshoz kell menni?

Figyelt kérdés

2015. júl. 18. 14:03
 1/1 anonim ***** válasza:
A vérnyomásnak ugye két értéke van, egy alsó és felső X/X, (szisztolés/diasztolés), a felső érték a szív összehúzódáskori mérés az alsó pedig az ami a szünetben van. Ha jól értem akkor nálad ezt írta ki a mérő: 135/45, az, hogy mi a normális érték az sok mindentől függ, pl. az életkortól. Nálad a felső érték a normális felső határát súrolja, az alsó viszont nagyon alacsony, az is lehet, hogy elmérted itt a minimum kb. 60 lenne. Ha ez az érték valós akkor szerintem érdemes orvoshoz menni. Azt azért vedd figyelembe, hogy én nem vagyok orvos és csak a saját tapasztalataimból indultam ki, mivel az én vérnyomásommal is voltak problémák, ezért is gondoltam, hogy írok.
2015. júl. 18. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!