Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Szerintem egy kis részét a...

Szerintem egy kis részét a villámnak mégis megkaptam?

Figyelt kérdés
Szóval akartam a páromnak egy kis videót készíteni amikor villámlott, és egyszerre csak arra kaptam fel a fejem hogy nem látok semmit, csak minden piros volt előttem , hallottam az áram hangját és a nagyon hangos dörgést, fülszakító hangos volt és éreztem a kezemben hogy emelkednek a pici szőreim, a hajam is. Ez másodpercek alatt volt és gyorsan elugrottam . Ugyanez megtörtént velem 5-6 éves koromban is csak akkor nem a mobilom csalogatta a villámt hanem nem tudom mi.

2015. júl. 25. 21:27
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Az elektromos mezőt hatása. Ha kapsz belőle azt elég határozottan érzed.

Ha van motoros ismerősöd, kérd meg hadd nyúlj a gyertyapipába, és ő óvatosan rúgjon a berúgókarra.

De csak ha bátor vagy. Na az ártalmatlan, kis része egy villámnak, de hogy hanyattvágod magad az biztos.

2015. júl. 25. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
ha megrázott volna, akkor most nem ide írogatnál, + nem tudnál csak úgy elugrálni...
2015. júl. 25. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Hű akkor megúsztam már másodszor 😓
2015. júl. 25. 21:41
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem, ez nevetséges feltételezés.
2015. júl. 25. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Teljesen valószínű, fenti feltételezésekkel ellentétben.

Az átlag villám ugyanis úgy működik, hogy fentről lefelé dugja a fejét, és amikor közel ér a földhöz/földpotenciálú bármihez, akkor erről a helyről/ezekről a helyekről ellenkisülés/ellenkisülések indul/indulhat/indulnak/indulhatnak.

Aztán, ha az egyik ellenkisülés belelóg a fentről jövő egyikbe, akkor van a nagy durr, de ez most nekünk lényegtelen.

Viszont az az ellenkisülés, amelyik az emberen át indul, és nem fog belelógni a fentről jövőbe, az pont ilyen érzéseket okoz.

Ilyen eseteket gyűjtött a jelenlegi legnagyobb magyar villámtudor, Horváth professzor úr, könyvében olvashatni.

2015. aug. 14. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!