Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Véletlenül 5 hónapja lejárt...

Véletlenül 5 hónapja lejárt antibiotikumot vettem be.2 év a szavatosság, ennek 25%-át meghaladta. Nagyon félek, hogy bajom lesz tőle, mit gondoltok?

Figyelt kérdés

Lehet tőle bajom? Gondolom úgy túl vannak biztosítva, hogy egy évig még biztosan eláll. Így soknak tűnik az egy hónap, de az egy évhez képest csak nem. Vagy de?


Gondolom ha nem úgy bomlik valami vagy nem bontja le a máj, meg is halhatok. De most nem fogok azonnal az ügyeletre rohanni.


Sima antibiotikum egy pennicilin származékkal és egyszerű segédanyagokkal.


2015. aug. 7. 23:26
 1/4 A kérdező kommentje:
Összekevertem a dobozát az újjal, mert mindig ilyet kapok és nem dobtam ki az előzőt.
2015. aug. 7. 23:27
 2/4 anonim ***** válasza:
1től nem lesz bajod, max nem hat.
2015. aug. 7. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Ok, mert félek, hogy valmai veszélyes bomlásterméke lehet, vagy nem tudom.

Egyébként felhívtam az orvosi ügyeletet és ott is azt mondták, hogy max nem hat és a segédanyagokat viszem be. Szóval ha ők ezt mondják akkor nem lehet baj.


Csak ki tudja, ezek mégis csak kis mennyiségű mérgek én meg elég érzékeny vagyok. Már egy kis szmogtól is rosszul szoktam lenni. (szívritmuszavar, nehézlégzés)

2015. aug. 7. 23:38
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem lesz semmi bajod, jóval tovább eltarthatóak azok a gyógyszerek, mint a "hivatalos" szavatossági idő.

Másrészt meg egy sima Augmentin Duo-nak nincsenek veszélyes bomlástermékei.

2015. aug. 8. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!