Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A kézfejemen nagyon durva...

A kézfejemen nagyon durva ekcéma jött elő kb 2hónapja. Elocom kenőcsöt írtak fel rá, mert más nem használt, de azt mondta az orvos, hogy óvatosan vele. Miért? Valaki használta már rá? Tapasztalatok, vélemények?

Figyelt kérdés
2010. márc. 9. 09:12
 1/10 anonim ***** válasza:
Ez valami szteroidos kenőcs,ha jól tudom.Nem szabad hosszú időn keresztül használni,de én azt is meggondolnám,hogy használjam-e egyáltalán.Ez is egy tüneti kezelés a mélyebb problémára.Esszenciális zsírsavak hiányától könnyedén előjöhet az ekcéma,pikkelysömör,egyél sok északi halat,vagy omega 3 készítményt,lenmagolajat.
2010. márc. 9. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

VAlóban ez egy szteroidos krém, és a használata egy idő után csak gondot okoz. Az előttem szólóhoz hasonlóan én is amondó vagyok, hogy valami más gond okozza az ekcémát. Nekem a lányom volt ilyen aztán kiderült, hogy ételallergiája van, -amit egy gasztroentorológus tud megállapítani-, amióta diétázunk látványosan visszahúzódott és a viszketés, ami állandó volt meg is szünt.

Szóval szerintem járj utánna alaposan!

2010. márc. 9. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat, de rosszul írtam le a kérdést. tehát nekem csecsemő korom óta van sajnos ekcémám, de az utóbbi 2hónapba jött elő, nagyon! eddig is néha meg meg jelent egy-két folt a kezemen, de raktam rá ilyen kikevert kenőcsöt és másnapra el is tünt. de kb. 2 hónapja, eldurvult az egész, és tiszta vörös a kézfejem ilyen foltokban, száraz, viszket eszméletlenül, és stb...
2010. márc. 9. 09:31
 4/10 anonim ***** válasza:
Ugyanez történt nálam is, szintén a kézfejemen. Ezt a kenőcsöt kaptam rá cremor aquosaba elkeverve, de csak ritkán kenem rá, olyankor viszont egy időre használ. Egyébként a szteroidos krémek elvékonyítják egy idő utána bőrt, ezért nem ajánlatos sokáig használni.
2010. márc. 9. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Nem csak a bőrt vékonyítja el, hanem hat a mellékvese hormontermelésére is.


Miért nem használsz természetes szereket?

2010. márc. 9. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Most nézem az összetételét...

[link]

..mert hormon tartalmú szer, az maradandó változásokat képes előidézni tartós használat során (bőr szerkezet változást), viszont az ilyen szerek nagyon hatásosak rövid távon, legalább annyira mint a polarizált fény. A fénynek viszont nincs mellékhatása. Nem azt mondom, hogy azt a megfizethetetlen lámpát kell megvenni hozzá, sőt azt csak akkor ha nem számít a pénz..


Polarizált fény előállításhoz elég ha egy lineár polárszűrőt (akár fotózáshoz használatosat) kell venni ami fotós boltban használtan 2-3ezer forintba kerül. A külső oldala felől kell átvilágítani rajta. (Ne melegedjen túl mert tönkre mehet.) Nekem az allergiás gyulladásos bőr reakciót már néhány perc után gyógyította, bármikor amikor előadódott. A néhány perces kezelés után szemmel láthatóan elmúlt a pirosság jelentős része. Napi két-háromszor kell kezelni 8-15 percig és két nap után rendbe jön. (Nekem mindig rendbe jött a polár szűrőn keresztül megvilágított felület.)

2011. dec. 30. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
Nekem szintén ekcéma van és az orvos egyből ezt mondta szerinte ez a leghatásosabb.
2012. aug. 15. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én Elocomot használok és valóban szteroid alapú, de sokkal jobb mint a flucinar, ami állítólag még rosszabb. Én 38 éve használom. A bőröm picit érzékenyebb mint az átlagnak, de semmi nyoma, hogy ekcémás vagyok. A mellékvesémmel rendben van minden! Én a táplálkozásomon is sokat változtattam. Semmi tej, tejtermék.
2013. júl. 22. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Szerintem próbáld megvilágítani lineáris polarizációs szűrőn kerestül valami erősebb fényű elemlámpával vagy olyannal aminek a hője nem bántja a szűrőt (nem égeti meg mint a halogén izzó hője).


Egy fotós lineáris polarizációs szűrő a soosfotó.hu kereskedésben kb 3.000,-Ft-ért már kapható.


Kb 8-15 percig kell megvilágítani. Azután kell kb fél óra kihagyás, amíg nem világítod meg. Már régóta használok ilyent a legkülönbözőbb allergiás és előforduló gyulladásos bőr problémákra. De a durva kerékpáros balaset után amikor feldagadt fél zsemlényire az izületem, éb kettőször tíz perces kezelés (közte kihagyással) teljesen levitte a csúnya duzzanatot.


A gyulladásos és nehezen gyógyuló bőr és alatta lévő problémákat jól, szinte szemlátomást gyógyítja. Amikor kezeled a polarizált fénnyel azután perceken belül, de akár a kezelés alatt is tapasztalható a javulás.


Ami szerintem fontos, hogy nem szabad egy gyári lámpáért több tízezret kiadni, sőt párszázezerért is megpróbálják árulni pl a zepternél. Annyit nem szabad adni érte.


pl amikor nekem a bringa baleset után szükségem volt rá, akkor éppen kéznél volt a bringa erős fényű ledes fejlámpája. Az elé tettem egy fotós lineáris polarizációs szűrőt és kiválóan működött és hatott.


De akkor is hat, ha valami mosószertől kiszárad és berepedezik és véresen sebesedik a kezem, vagy télen a hidegtől. A sebes gyulladt részek gyorsan enyhülnek és gyógyulnak. Kezelés közben enyhe bizsergést lehet érezni. Akkor gyógyul.


Remélem van akinek tudtam segíteni.

2013. júl. 22. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Közben keresgéltem a netzen, hogy más írt-e már erről és igen.


[link]


[link]


Ezek működő dolgok. Viszont egyes forgalmazók vissza élnek a tízszeres áron való árusítással, amikor 3 ezerből és egy jobb fényű lámpából is ki lehet hozni.

2013. júl. 22. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!