Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Bölcsességfog műtét után...

Bölcsességfog műtét után pizzát vagy gyrost szabad enni?

Figyelt kérdés

2015. aug. 15. 17:56
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem. A műtét nem kis dolog, foghúzással sem szabad aznap szilárd kaját enni, nemhogy műtét után. Valami pépesebbet egyél (pl. puding, tejbedara, zabkása...), végülis egy friss sebed van, bacitanya lehet belőle.
2015. aug. 15. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Tejterméket nem lehet enni,emiatt kérdeztem a pizzát,mert ugye a sajt az tejtermék.A gyrosnál meg nem tudom,hogy miből van az öntet.
2015. aug. 15. 18:16
 3/6 anonim ***** válasza:

Inkább ne. Első nap maximum csak levest, vagy valami pépeset, ami nem ragad bele a sebbe.


De semmiképp ne tejterméket! Állítólag tejtermékek a szánkban tovább erjednek, így könnyen elszaporodnak a baktériumok és elfertőződhet a seb, úgyhogy a fogorvos nem szokta ajánlani 1-2 napig.


Második, vagy harmadik nap lehet enni puhára párolt zöldséget, párolt halat, esetleg főtt csirkehúst, amit nem nagyon kell rágni.

2015. aug. 15. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A gyros öntete joghurtos, az is tejtermék.

De friss sebbel ne is nagyon egyél ilyen tésztaféléket, nekem egyszer beleragadt a sebbe egy morzsa, nem volt valami kellemes.

2015. aug. 15. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Szerencsére a sebbe nem megy bele semmi,mert "megtanultam" már,hogy "hogyan" egyek ilyenkor.Ez már a sokadik szájsebészeti műtétem.Másrészt varrva is van a seb.
2015. aug. 15. 18:25
 6/6 anonim ***** válasza:
Azért én a joghurtos öntetet hanyagolnám egy két napig, nem tudom, mennyire friss a műtét.
2015. aug. 15. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!