Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » 19 évesen lumbágó? Vagy nem?...

19 évesen lumbágó? Vagy nem? Azt honnan lehet felismerni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


19 éves lány vagyok, és tegnap óta iszonyatosan fáj a lumbális tájékomon a hátam, főként a gerincem 2 oldalán, de ki is sugárzik oldalra... Nagyon sokat szoktam tanulni, görnyedni a könyvek fölött, ezért már eléggé megszoktam a hátfájást, de ez a mostani egészen más, nagyon fáj, alig tudtam aludni, járni is nehezen... Azt hiszem lehajolhattam valamiért, és utána kezdett el sajogni. Ez lehet lumbágó? Úgy gondolom fiatal vagyok még hozzá... Vagy csak megrándult valami izmom? :/ Mit tehetnék ellene? A könnyem is kicsordul időnként annyira megfájdul.


2015. okt. 9. 13:49
 1/3 anonim ***** válasza:
Lehet lumbágó, ami idegbecsípődés, de lehet más jellegű probléma, pl. porckorong. Nekem 17 éves korom óta van problémám, de csak most 30 felett diagnosztizálták. Mindenképp menj el orvoshoz, nézzék meg, mi az oka, mert megfelelő gyógytornával, helyes testtartással elkerülheted, hogy nagyobb gond legyen.
2015. okt. 9. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Rossz mozdulat miatt is lehet, de nem ártana megnézetni a gerincedet, menj el a háziorvoshoz, elküld gerincröntgenre vagy ad beutalót orthopédiára.
2015. okt. 9. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Fú, ez elég komolyan hangzik :( Akkor ha nem múlik el pár napon belül mindenképpen orvoshoz fordulok!! Köszönöm a válaszokat! :)
2015. okt. 9. 17:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!