Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Brutális hajhullásra létezik...

Brutális hajhullásra létezik megoldás?

Figyelt kérdés

Október közepe óta rettenetesen hullik a hajam. Nem szültem, nem szoptatok, nem vagyok terhes és nem vagyok depressziós. Vitamin-ásványi anyag hiány is kizárva, hiszen naponta tíz félét veszünk magunkhoz évek óta.

Létezik-e megoldás a várakozáson kívül?



2015. okt. 19. 11:17
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Az egy dolog, hogy vitamint szedsz. Csináltass egy vérképet, abból kiderül. Pajzsmirigy gond is okozhat hajhullást.
2015. okt. 19. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Én bőrgyógyászhoz fordultam ezzel a problémával. Először megvizsgálta a fejbőröm. Mivel nem volt semmi gond adott beutalót vérvételre, nőgyógyászhoz, fül-orr-gégészetre, és ki is derült hogy gócosak a manduláim. Sajnos kikellett venni őket, de el múlt a hajhullás.
2015. okt. 19. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
és biztos hogy nem vagy depressziós? amúgy simán a stressz is okozhatja...
2015. okt. 19. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Október közepe óta - hát az csak pár napja. Vagy elírtál valamit. Mit jelent a brutális hajhullás? Mert nekem volt olyan, hogy hajmosáskor egy teli marék hajam ott maradt, és rövid hajam van. Nekem ilyet extrém stressz (családtag elvesztése), illetve mononukleózis vírus fertőzés okozott. Hozzáteszem, vashiányra és következményes hajhullásra hajlamos vagyok.


Első körben menj el egy laborvizsgálatra, attól, hogy szedsz vitamint, nem feltétlenül szívódik is fel minden megfelelően. Ha a laborod jó, akkor az orvos fogja tudni, hova menj el következőleg.

2015. okt. 19. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ja és: nem változtattál valamit a hajápolásban? Új sampon, új hajfesték, akármi?
2015. okt. 19. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Óh én balga! Rosszul írtam; nem október, hanem augusztus közepe óta hullik a hajam.

Fél évente teljes vérképet csináltatok. A legutóbbi /2015. 06.02./ tökéletes volt.

2015. okt. 19. 16:37
 7/10 A kérdező kommentje:
Biztos nem vagyok depressziós. Boldog és kiegyensúlyozott életem van. Egyszer viszont /kb. 13 éve/ volt egy hasonló esetem. Akkor is augusztus 20. körül kezdődött és december valamikor ért véget. De akkor tényleg a stresszre tudtam fogni olyan körülmények között éltem. Hajápolót, festéket nem változtattam, de elhatároztam, hogy most hagyom lenőni a hajamat legalább márciusig. Amúgy van egy nagyon szép parókám. Ha úgy ítélem meg, felveszem azt. Az orvos és semmi akkor sem segített. A legnagyobb baj, hogy tényleg rettenetes nehéz rájönni az okokra.
2015. okt. 19. 21:18
 8/10 A kérdező kommentje:
A legutóbbi vérképem /2015. o6.02./tökéletes volt. Félévente megyek teljes vérképre.
2015. okt. 19. 21:20
 9/10 anonim ***** válasza:
Az előbbieken kívül én még javasolnám fogászat meglátogatását és panoráma röntgen készíttetését. Ugyanis a fogciszta is okozhat hajhullást és sokáig tünetmentes, nem is nagyon szokták észre venni csak ha egyéb okból panorámát csinálnak.
2015. okt. 19. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
nekem is a mandulám miatt hullik, majdnem egy évbe telt, mire kiderült :( . vashiány miatt is hullott.
2015. okt. 19. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!