Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A kávé valóban képes függősége...

A kávé valóban képes függőséget okozni? Valakinek van negatív tapasztalata ezzel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

2015. nov. 25. 20:47
 1/6 anonim ***** válasza:
Igen, csak senki nem akarja kifejteni bővebben.
2015. nov. 25. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Igen, képes:

[link]

[link]

2015. nov. 25. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Igen és a legbénább, hogy akkor kattanok rá amikor eleve ideges vagyok és ez még fokozza. Én napi párat iszom, ez is függőség, de ilyen szinten nem zavar és nem érzem magam rosszul se, stb...
2015. nov. 26. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Inkább a benne lévő koffein okozhat függőséget. Sajnos azért asszociálják ezt kávéfüggőséggel, mert az emberek nagy része csak koffeinforrásként tekint a kávéra, és/vagy csak kávéval visz be a szervezetébe nagy mennyiégű koffeint. Tudtommal a kávé a koffeinen kívül nem tartalmaz függőséget okozó anyagot, ezáltal gondolom én koffeinfüggőségnek a gyakran emlegetett kávéfüggőséget. Javítson ki valaki, ha nem így van!
2015. nov. 27. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
De így van. Ugyanakkor a teában is van koffein, kakaóban is, mégis azokra nem jellemző a "rákattanás", valahogy máshogy szívódnak fel, hatnak a szervezetre. Talán kémiához nálam jobban értők tudnák megmondani, miért van ez.
2015. nov. 30. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"Ugyanakkor a teában is van koffein, kakaóban is"

Csak kevesebb. Míg 237 ml fekete teában 14-70 mg, ugyanennyi kávéban 95-200 mg koffein van.

Forrás: [link]

2015. nov. 30. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!