Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » A negatív kalória tartalmú...

A negatív kalória tartalmú ételek fogyasztásával valóban több kcal ég el, mint amennyit bevittünk vele?

Figyelt kérdés
Azért érdekelne, mert szívesen nassolnék almát, sárgarépát, brokkolit, áfonyát, mandarint stb. Ezeket tényleg szabad bármikor enni?

2014. okt. 6. 13:31
 1/7 anonim válasza:
42%
Meg sosem hallotam negativ energiarol, mi ez valami ezoterika kategoria?
2014. okt. 6. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
41%
A sárgarèpa sz.rásig van cukorral, mèg èdes is de ne zavarjon... Az már aztán biztos fogyasztani fog...
2014. okt. 6. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
egyszer hallottam, hogy a kemenytojashoz, so nelkul a szervezetnek tobb energiat kell felhasznia a megemesztesehez, mint amennyi energiat tartalmaz... na ebbol mi az igaz, nem tudom, de a repa tenyleg tiszta cukor! meg nem is hallotam ilye, h negativ kaloria tartalmu eteelk... remelem jon valaki meg es felvilagosit minket, mert erdekel!
2014. okt. 6. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Nem gondoltam, hogy egy kérdéssel ilyen stílust érdemeltem ki kedves 2-es válaszoló. Azért kérdezek, hogy ne csináljak marhaságot.

Olvastam róla néhány helyen, és érdekelt volna pár ember tapasztalata/ véleménye:

[link]

[link]

[link]

Azt hiszem, úgy értik az írók, hogy a magas rosttartalom miatt a szervezet az ilyen ételek emésztése alatt több kalóriát éget el, mint amennyit tartalmaznak.

2014. okt. 6. 13:47
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Nincs tudományosan alátámasztva, s a deficit is elenyésző. Fogyást nem lehet várni tőle. De mivel a zöldség és gyümölcs fogyasztása számos egyéb haszonnal jár, nyugodtan lehet fogyasztani, akár van negatív kalóriás étel, akár nincs.


Eddigi válaszolóknak: az elnevezés megtévesztő lehet, de a nyelv nem mindig követi a formális logikát. Vonatra is felszállunk, de nem repülünk.

2014. okt. 6. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

[link]


A negativ kaloria nem bizonyitott, mendemonda.

2014. okt. 6. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Szintiszoli123 ***** válasza:
100%

Nincs bizonyítva, nincs kellően alátámasztva.


Magamon tapasztaltak alapján létezhet ilyen.


Fogyasztani biztosan nem fog, de lehetnek olyan zöldségek, amelyekből a fent leírtak miatt nem nyer energiát a szervezet. Ezek tipikusan azok, melyekben a magas rosttartalom alacsony Ch tartalommal kombinálódik.

Ilyenek: retek, brokkoli, spárga. Én ide sorolnám még a káposztát, karfiolt, céklát és a karalábét is.

A sárgarépa már erősebb CH-ban, de full rost. A"tele van cukorral" válasz azért egy kicsit erős volt. A hagymaféléket már nem hinném negatív kalóriásnak.

Uborka: nincs benne rost, de CH sem. Tiszta víz az egész.

Paradicsom, paprika: ezekre nem tudnék biztosat mondani.


Gyümölcsöknél egyről tudom ezt elképzelni: málna. Full rost, alig CH. A többi nekem gyanús.


A zöldségek rostjai gyorsítják is a táplálék áthaladását az emésztőrendszeren. Ezáltal annak elvileg kevesebb ideje van felszívódni. Hogy ez van-e olyan mértékű, hogy bármit befolyásoljon, nem tudom.


Tehát ha nincs is negatív kalória, azt simán el tudom képzelni, hogy vannak (elsősorban, mint mondtam a zöldségek csoportjában) olyanok, amelyek legalább annyit visznek, mint hoznak.

Nincs alátámasztva.

2014. okt. 7. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!