Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Alumíniumos szereken kívül...

Alumíniumos szereken kívül van valami jó mód izzadás ellen?

Figyelt kérdés

18 éves jól kinéző lány vagyok, de az a baj, hogy szörnyen izzadok, ezt ráadásul nem szagtalanul. A Naturland solutio antisudorica termékét kezdtem használni, mely részleges megoldást nyújt, de később mondta anyukám, hogy ez alumíniumos, az alumínium pedig rákot okoz... Ezt a terméket vízzel keverve kétnaponta alkalmaznom kell, mert akkor már érződik.


Van esetleg valami házi jól bevált gyógymód ezellen? Nagyon-nagyon fontos lenne, szégyellek így bárhova is menni...



2015. dec. 13. 21:40
 1/8 A kérdező kommentje:
Bocsánat, kimaradt, hogy csak és kizárólag a hónaljam izzad.
2015. dec. 13. 21:42
 2/8 anonim ***** válasza:

de miért nem használsz dezodort? én alumíniummentes dezodort használok, a dm-ben lehet kapni, alverde.

Ha nem használnám naponta, én is bűzölögnék.

2015. dec. 13. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Én Nieveát használtam, de semmi, sőt inkább rosszabb lett. Elfedte a szagot kezdetben, de utána keveredett vele... Lehet kipróbálom az Alverdéset, meg hallottam még citromról, ecetről, zsályáról, teafaolajról. Valami majdcsak segít...
2015. dec. 14. 07:07
 4/8 anonim ***** válasza:

a niveásban ugyanúgy van alumínium.

zsályateát lehet inni,

a kávét, energiaitalt mellőzni kell.

még ami segíthet, az szódabikarbóna, só:

de arra vigyázz, hogy sose borotválás után kend be sóval...

2015. dec. 14. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

[link]

Ezt használom, ez alumínizm-mentes. (De nem sokat ér)

2015. dec. 14. 14:13
 6/8 anonim válasza:
56%

Izzadásgátlásra sajnos csak az alumíniumosak jók. A dezodorok, ahogy te is írtad, csak elfedik a szagot. Ez a rákot okoz/nem okoz dolog érdekes, és mostanában szerintem picit túltolják egyes emberek. Ha bizonyíthatóan rákkeltő lenne, akkor betiltanák a használatát, ez viszont még nem történt meg. Én úgy gondolom az is rákkeltőbb ha levegőt veszel Budapest utcáin, de nyilván ez az én véleményem.


Rábeszélni egyértelműen nem foglak, ha anyukád ellenzi, akkor őt pláne nehéz lesz meggyőzni. Minden esetre az erősebb izzadást csak az alumíniumos termékek szüntetik meg.

Nálam a Certain Dri vált be, ezt kifejezetten hónaljizzadásra való. Alumíniumos, picit talán kevésbé koncentráltan, mint a Solutio Antisudorica.

2015. dec. 14. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
én is izzadós vagyok, és nekem nagyon beváltak ezek az alverdés dezodorok. egyáltalán nem bűzölgök tőlük. szóval nem muszáj ám az alumíniumosat használni. én már hosszú évek óta nem használok alumíniumosat, pedig sportolok is.
2015. dec. 14. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Ha sokat dolgoztok cardio gepeken, ez alatt 1,5orat ertek negyszer a heten, akkor sokkal nehezebben fogtok izzadni.
2015. dec. 14. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!