Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Lehetek még valaha egészséges?

Lehetek még valaha egészséges?

Figyelt kérdés

22 éves nő vagyok, 9 éves korom óta extrémen túlsúlyos. 12 évesen 120 kg voltam, aztán lefogytam 90-re, majd visszahíztam. Jelenleg 140 kg vagyok, nem mozgok, egészségtelenül étkezem.


Rengeteg orvosnál jártam, nagyon lassú az anyagcserém, 1400 kalória mellett híztam vissza :(


Lehetek még valaha egészséges, és vékony???


2015. dec. 21. 23:20
 1/10 anonim ***** válasza:
cukrod rendben van? érdemes megnézni! és a pajzsmirigyet is
2015. dec. 21. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Pajzsmirigyemmel járok 3 havonta orvoshoz, egyetlen egyszer volt magasabb a TSH, azóta normális. Egyetlen betegségem a magas vérnyomásom, 145-nél sosem volt magasabb szisztolés értékem a gyógyszer nélkül

Cukromat is szoktuk mérni, mindig rendben van

2015. dec. 22. 01:39
 3/10 anonim ***** válasza:

Kérj egy beutalót ide, tudnak segíteni:


[link]

2015. dec. 22. 03:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Kérj egy beutalót ide, tudnak segíteni:

[link]

2015. dec. 22. 03:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Voltam. "lassú anyagcsere"
2015. dec. 22. 15:59
 6/10 David82 ***** válasza:

Milyen gyógyszereket szedsz, és hogyan táplálkozol? Adok pár jó tanácsot. Az élettől, meg a netről tanultam ezeket, nekem beváltak:

Ha sütsz valamit, ne használj olajat, csak zsírt. Ha büdösnek tartod a sertészsírt, cseréld le kacsa vagy libazsírra.

Bioboltban vegyél fogkrémet, és figyelj oda, hogy fluorid mentes legyen.

Használj rózsaszín kősót a bolti helyett, reggel éhgyomorra igyál kovaföldes teát, persze csak ha anyagilag megengedheted magadnak.

Kerüld a sok cukorfogyasztást, főleg este. A glükóz-fruktóz szirup is cukor. Használj inkább nádcukrot, ha teheted.

Kerüld a módosított keményítőt tartalmazó élelmiszereket ha lehetséges, és minél kevesebb mesterséges adalékanyagot tartalmazó ételt egyél.

Ne igyál kólát, igyál helyette teát, kávét ha szereted.

Nagyjából ezekre próbálj odafigyelni, ha azonnal nem is, de hosszútávon megtapasztalod a pozitív hatást.

És próbálj minél többet mozogni.

2015. dec. 22. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Igazából egészségesebben étkezem egy átlagos magyarnál, de nem tökéletes.


Kókuszzsírt használok, csak vizet és teát iszom, fehérlisztet és cukrot nem eszem, napi 1200 kalória, vacsorára semmi szénhidrát, stb.

Reggelire zabkása, 10órai gyümölcs, ebédre rizs csirkemellel, vacsira csirkemell salátával.

Naponta 1 óra cardio mozgás.


És így fogytam havi EGYETLEN EGY KILÓT. :) Igen, a 120 kilóból!

Tisztában vagyok mindennel, eléggé kiokosodtam az évek során, tanultam egyetemen anatómiát, dietetikát..


Ilyen anyagcserém van.

2015. dec. 22. 21:54
 8/10 A kérdező kommentje:
Az egészségtelen étkezés alatt azt értettem, hogy 1400 kalóriát eszek, eszek sültkrumplit, kevesebb zöldséget eszek, és több kenyeret
2015. dec. 22. 21:55
 9/10 anonim ***** válasza:
mozogj. mozgás nélkül nem lehet fogyni. borzasztó nehéz elkezdeni, de ha csak lépcsőzől egy fél-egy órát már az is sokat számít!
2015. dec. 23. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Évekig mozogtam és diétáztam, alig volt eredménye...
2015. dec. 23. 16:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!