Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Akik elveszítik valamelyik...

Akik elveszítik valamelyik végtagjukat, azok miért érzik még egy ideig, hogy az amputált végtag fáj?

Figyelt kérdés
Nemegyszer hallottam az úgynevezett fantomfájdalmat, (mármint kifejezést) de nem értem, hogy mi okozza? Ez ilyen pszichológiai dolog? Valami ilyesmire tippelek.

2016. jan. 8. 20:56
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Jól tippelsz. És nem csak egy darabig éreznek vele dolgokat (nem csak fájdalmat, hanem viszketést stb, bármit amit normálisan is), hanem életük végéig előfordulhat.

Az agyadban nem vagy beteg vagy sérült. Jellemzően pl a mozgássérült emberek is épek az álmaikban, mert a tudatalattidban az egészséges kép jelenik meg, nem a sérült.

2016. jan. 8. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Döbbenetes, az agyunk okozza?
2016. jan. 8. 21:25
 3/7 anonim ***** válasza:
67%
Miért, mi? A kismanók? Az egész testünket az agyunk irányítja.
2016. jan. 8. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az egyik ujjam amputálták. És fantomfájásom nem volt, de legalább egy éven keresztül még tudtam mozgatni, azaz úgy éreztem mintha ott lenne és mozogna. De ezt más hasonló műtéten átesett ismerőstől hallottam, hogy náluk is volt. Nagyobb amputáció esetén nem tudom, olyannal még erről még nem beszéltem.
2016. jan. 8. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Lényegében igen. Sokan úgy érzik, hogy görcsben van.

-Mozdulj! - szól az agy.

-A végtag nem mozdult meg. - válaszolják az érzékelők. Ezek az idegek még ott vannak, csak megrövidültek.

-A végtag béna és görcsös, azért nem tudom megmozdítani. Valamit tenni kell. - vonja le a következtetést az agy, és generálja a fájdalmat.


Szerencsére átverhető egy tükörrel, és más illúziókkal.

2016. jan. 8. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy érzem a lábam, ahogy utoljára láttam.

Ki van nyújtva, és nem bírom mozgatni a térdem.

Pedig mozgattam, tornáztattam a csonkom, ahogy mondták.

2016. jan. 11. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerencsére idővel csökken, de állndóan fáslizom, vagy harisnyázom. Erre van "fantom elleni" csonkharisnya, de sokat segít egy feszesebb harisnyanadrág is.
2016. júl. 17. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!