Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért van Angliábn ennyi...

Miért van Angliábn ennyi mozgás és szellemi sérült?

Figyelt kérdés
Hhetetlen mennyien vannak.

2016. jan. 12. 15:34
 1/7 anonim ***** válasza:
Azt nem tudom, hogy mennyien vannak Angliában. De itt Magyarországon is szép számmal vannak mozgás sérültek, és szellemi sérültek. A mozgás sérülteknek még saját általános iskolájuk is van Budapesten. De ott van gyengénlátók is iskola, sőt a vakoknak is van saját általános iskolájuk Budapesten.
2016. jan. 12. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
46%
Azért, mert olyan jók ott a körülmények, hogy ezek nem pusztulnak el, ellentétben egy kevésbé barátságos környezetű országgal.
2016. jan. 12. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Még azt azért hozzá tenném, hogy Magyarországon valamiért szégyen mozgás, szellemi, gyengén látó, vak, néma, nagyot halló, síket sérültnek lenni. Épp ezért Magyarországon az általam le írt sérült emberek, félnek ki menni az utcára. Hogy miért szégyen, és miért félnek ki menni az utcára, Magyarországon? Azért mert csak a megvetés, ki taszítást, és a nem törődést kapják. Mig gondolom Angliában, nincs ez. Sőt, Magyarországtól nyugatabra és észak nyugatabra, ott nem kell elrejtőzni a sérülteknek az átlag emberektől. Mert jobban elfogadják. Itt meg Magyarországon, egyszerűen nem tollráják őket. Ezt saját tapasztalatból tudom. Hiszen én magam is mozgás sérült vagyok.
2016. jan. 12. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Súlyosabb fogyatékossága ma több, 600 ezer embernek van Magyarországon.

Gyengénlátóból még több van.

Egyébként egyre többször lehet az utcán jelelőket látni.

2016. jan. 12. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
4-es (4/5) válasz író részére: Egyébként nem minden mozgás sérült fogyatékos. Például én is mozgás sérült vagyok, de fogyatékos az nem vagyok. Még mozgás fogyatékos sem. Erről orvosi papírom is van! Igen mozgás sérült vagyok, erről is van orvosi papírom, és arról is van papírom hogy nem vagyok fogyatékos. Hogy ez hogy lehet? Jogos kérdés! Ugyanis nagyon sokan keverik illetve nagyon sokszor össze mosódik a mozgás vagy gyengén látó vagy nagyot helló, és a fogyatékos szavak! Fogyatékos az aki, teljesen mértékben: Vak, síket, néma, vagy végtag hiányos, és kerekes székes mozgás sérült! Na már most a mozgás sérülteket 3 fő csoportba sorolják: 1., Kerekes székes mozgás sérült, ők azok akik fogyatékosok is. Hogy miért fogyatékosak a kerekes székesek? Azért mert egyáltalán nem tudnak lábra állni, még segéd eszközzel sem! 2., Segéd eszközzel, illetve segéd eszközzel tudnak járni, vagy segéd eszközzel tudnak fogni. Ilyen segéd eszközök: Bot, járókeret, mankó, mű láb, mű kéz, stb. 3., A harmadik csoportba sorolják azokat a mozgás sérülteket, akik a leg szerencsésebbek, mert ők minden segéd eszköz (Segéd eszköz: bot, járókeret, mankó, kerekes szék, mű láb vagy mű kéz.) nélkül önállóan tudnak járni. De mozgásában sérült. Ezen mozgás sérültek, is mozgás sérültek. Sőt szabad szemmel is látszik. Például rajtam is. Én is ebbe a kategóriába tartozom.
2016. jan. 13. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Bob the builder ***** válasza:
mert nincsenek az otthonuk falai közé szorítva mint Mo.n
2016. jan. 13. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem is arról akartam írni, hogy ezek mind mozgássérültek, de vannak köztük azok is, akik például kerekesszéket használnak. De vannak köztük siketek, vakok, súlyosabb fokú autisták, értelmi fogyatékosok is. A hivatalos becslés nem számítja bele a némákat, hathatós érdekképviselet híján. Az egyszeresek hozzáadnak néhány tízezret, de sebaj, akkor lehet, hogy ez tízezres pontosságú (30 ezer egyszeres esetén), vagy lefelé kerekített (30-50 ezer esetén).
2016. jan. 14. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!