Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » A szellemi aktivitás is...

A szellemi aktivitás is fogyaszt kcalt?

Figyelt kérdés

(Tudom nem a legjobb kategória, de nem tudtam hova írni és itt szoktak a legnormálisabban válaszolni:D)


Tehát a fizikai aktivitásnál elég pontosan meghatározható hogy mennyi kcalt égetünk, de pl vizsgaidőszakban amikor éjjel-nappal tanulunk viszont ülünk a seggünkön és nem mozgunk, az is éget többlet kalóriákat?



2013. okt. 13. 17:37
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Elég sok gramm glükózt eléget az agyunk, bár ez javarészt endogén útvonalakból származik, de igen, ha emelkedett a szellemi aktivitás, akkor nagyobb az energiafelhasználása az agyunknak. Csak ezt nem lehet igazán könnyen mérni és nem is nagyon szoktak éppen azért azon gondolkozni, hogy hogyan lehetne sok gondolkodással lefogyni.


Különben is, az agyunk napi energiafelhasználása azért sokkal végesebb, mintha sportolnánk egy nagyot, és az izmainkkal akarnánk inkább több kalóriát elégetni. Bár nem tartom kizártnak, hogy a fenti elven majd jön egy teleshopos Agyzsibbasztó2000, ami ily módon lesz hivatott égetni az energiát. Ki is kéne próbálni, szálkásításkor mindenkinek az agyf4szabb kategóriákat gyakrabban látogatni, hátha hamarabb beindul a zsírbontás...


Gondolom a telefonos ügyfélszolgálatnál dolgozó emberek a legszálkásabbak.

2013. okt. 13. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Dejó, akkor én vagyok a legszálkásabb, majdnem telefonos ügyfélszolgálatba vagyok! :-)
2013. okt. 13. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
És szoktak sokat értetlenkedni az emberek?
2013. okt. 13. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Andi már versenyformában van. Láttam.:)

Amúgy kérdező, a szellemi meló annyira nem fogyaszt, erre ne építs.:)

2013. okt. 13. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Akkor nagyon szálkás lehet. És az agya, nagyon ki lehet pattintva.
2013. okt. 13. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Húha, lehet én is azért vagyok ilyen, amilyen, mert túl sokat gondolkodom :D (na meg túl sokat olvasom az internet embereit)

Konklúzió: legyél hülye, mert akkor jól nézel ki! (nehogy komolyan vegye bárki)

2013. okt. 13. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
hát, amikor én belefeledkezem egy nehéz rejtvény megfejtésébe, akkor elfelejtek enni, szóval, biztos fogyok:)
2013. okt. 13. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Igen Monti drága, főleg a hasamon érzem a versenyformát.

Ja, Wash beszólt, akkor egyenesen arányosan, ha te qrva jól nézel ki, akkor mi is van!

2013. okt. 13. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Hát mi van? Én nem tudom, nem szóltam be, de most nézem, hogy akár az is kihozható belőle, de nem akartam :D Kicsit lefárasztottak a hőátadási tényezők T_T
2013. okt. 13. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Drake-nek: szószó. Én inkább vendéglátásban melózom, tehát személyesen is van szerencsém értetlenkedőkkel, és telefonon egyaránt. Viszont ülök, amitől már full kerek a seggem, és baromi sokat gondolkodom, amitől meg a testem többi része. :-)
2013. okt. 13. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!