Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mejk gyümölcs vagy zöldes van...

Vajk23 kérdése:

Mejk gyümölcs vagy zöldes van hatással a vér sűrűségel? Trombózisom után alakult ki a túl sűrű vérem de nem akarok gyógyszerészi ezért kellene valami természetes.

Figyelt kérdés
(19 éves fiúvagyok)
2016. jan. 15. 10:12
 1/6 anonim ***** válasza:

Elsősorban elegendő mennyiségű vizet-teát kell inni, kb napi másfél liter.

Vérhigító növények: fokhagyma, gyömbér, ginseng, ginko biloba, orbáncfű, ligetszépe olaj, medvehagyma. (N)

2016. jan. 15. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Kb másfél liter egy óvodás gyereknek..

Minden 20kg-odra jusson 1 liter víz, tehát ha pl 60kg-vagy, akkor 3liter...

Nyáron természetesen több.

2016. jan. 15. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A trombózis pedig nem játék, szóval ha a doki azt mondja kell a gyógyszer, akkor kell és.Pont.
2016. jan. 15. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Bizonyára van valami pontos orvosi diagnózis és annak alapján ajánlottak valamilyen kezelést. Ehhez nem kellene ennyire hányaveti módon hozzáállni. A vér viszkozitásának növekedése lehet policitémia (a normálisnál több vörösvérsejt termelődés) vagy több globulin típusú fehérje termelődés (máj) következménye, a trombózis a véralvadási faktorok és/vagy vérlemezkék fokozott aktiválódásának a következménye. Tudományosan igazolt hatása nincsen semmilyen természetes hatóanyagnak, bár kétségtelen, hogy a fokhagyma ill. az acetilszalicilsav tartalmú fűzfakéreg mérsékli a vérlemezke aktiválódást. Ezek ugyan beiktathatók kiegészítő terápiaként, de a gyógyszeres kezelésről nem érdemes lemondani.
2016. jan. 15. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Köszönjük, én lemondtam a gyógyszeres kezelésről, amikor végig olvastam a mellékhatásokat. Szóval maradj inkább a fent leírt alternatív megoldásoknál(megjegyzem 5 éve nem szedem sem a vérnyomáscsökkentőt, sem a vérhigítót, köszönöm azóta is jól vagyok) ja hogy az orvos 1 azaz egy darab vérnyomáskiugrásra írta fel azt meg hagyjuk is. Tanácsom a következő: változtass az életeden ennyi a titok, mozgás, pihenés, folyadék pótlás, vitaminok, megfelelő táplálkozás.
2016. jan. 15. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
A mozgással írással semmi baj mivel sportolok kondizni az az sújt emelek és mellette focizik is. A focibol adódott a baleset mej során vér rög keletkezett a lábasban állítólag 3-4 hónapig hanyagoltam a mozgást de nem bírtam nélküle és újból el keztem mindent amelett hogy el Lustultam még meg is híztam. Amióta ismét el kezdtem kezdem jól érezni magamat de a vérem egyáltalán nem akar úgy mond higulni kellő mértékben ezért inkább természetes gyógyszerre akarok váltani és kárt sem tesz bennem. Ezért kértem a normális vére jótékony hatású nővények listáját. Mellesleg nagyon szépen köszönöm a válaszokat. Változni kell.
2016. jan. 15. 13:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!