Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Törött kislábujj-gyanúval...

Törött kislábujj-gyanúval érdemes ügyeletre mennem? Vagy nem tudnak vele semmit kezdeni? Esetleg ráérek hétfőn az SZTK-ba lemenni?

Figyelt kérdés

Tegnap belerúgtam egy kőbe, miközben kergetőztünk a 3 éves kisfiammal. Azóta az egész lábfejem be van kékülve és dagadva, a kislábujjam pedig kifejezetten fáj, mozgatni nem tudom. Sántikálva még csak-csak ellátom a gyerekeket, de nem szeretnék rosszat azzal, hogy nem megyek időben orvoshoz. Fájni viszont eléggé fáj. Gyógyszert nem szedhetek, mert szoptatok...

Valami ötletet tudnátok adni fájdalomcsillapításra? Borogatáson már túl vagyok. Köszi a válaszokat előre is.


2010. márc. 27. 13:15
 1/7 anonim ***** válasza:

mindenképp menjd be az ügyeletre mert ha eltört és elkezd rosszul összeforrni, ha elmész lehet hogy ujra el kell törni...

fájdalomcsillapításnak csak a jegelést tudom ajánlani

2010. márc. 27. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
ha az egész lábfejed bedagadt és belilult szinte biztos hogy eltört valami,de könnyen lehet hogy nem is a kislábujjad hanem valamelyik lábfejcsontod. Menj el mindenképp ügyeletre,jol irta az előző,ha rosszul forr össze már késő lesz.
2010. márc. 27. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ha az egész lábfejed be van dagadva, kékülve akkor érdemes lenne orvoshoz fordulni, mert valószínűleg törés. De ha az egész lila és dagadt akkor lehet hogy nem a lábujjad tört el. Szerintem menj el dokihoz, mert ha tényleg el van törve és rosszul forr össze, akkor deformált is lehet a lábfejed.

Ha meg a kislábujjad van csak eltörve akkor azzal nem tudnak mit csinálni, nem fogják akkor begipszelni az egész lábad. Nekem egyszer volt eltörve a kislábujjam és csak annyit mondtak, hogy hordjak kemény talpú cipőt.

2010. márc. 27. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
16%
Vágd le
2010. márc. 30. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Az utolsó válasz kivételével köszönöm szépen mindenkinek a válaszokat. Sajnos beigazolódott amit sejtettem, de nem 1 hanem 3 lábujjam tört el :(
2010. ápr. 2. 19:49
 6/7 anonim ***** válasza:
0%
Csapd le mind a hármat
2010. ápr. 5. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Te kis lecsapós, elkulloghatsz innen :)
2010. ápr. 5. 18:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!