Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Egészséges a csapvíz?

Egészséges a csapvíz?

Figyelt kérdés
2006. dec. 19. 08:54
1 2
 11/15 nightingale válasza:
69%

A 2vel előttem szóló felhasználónak:


teljesen hülyeség amit írtál.


A kemény víz valóban tartalmaz kalciumot, csakhogy kb 90%-ban kalcium-oxalát formájában. Ez az anyag pedig a vesekő fő okozója / anyaga, úgyhogy ne lőtyöld a kemény vizet ha gép vagy, ha nem.

2010. okt. 13. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
57%

A csapi vízzel semmi gond nem lenne, mert nagyon jól megtisztítják. A baj ott kezdődik, hogy elavult csővezetékeken jön át, így mit sem ér a tisztítás, mert amit megiszunk, már szennyezett.

Az ásványvizek hatalmas része egészségtelenebb még így is. Ez többek közt a nagyon magas ásványianyag tartalom miatt van. Hogyha ásványvizet iszunk, életünk során átlag 80kg kőzet halad át a testünkön! (És ez tényleg nem vicc)

Én vízszűrő párti vagyok emiatt. De szerintem nagyon alaposan körbe kell járni ezen a téren is, és én úgy gondolom, hogy érdemesebb a drágábbat megvenni, ami emellett már bizonyított is.

Nekünk különben olyan van, aminek van aktív szénszűrője, és UV szűrője is. Mi nagyon szeretjük mert finom vizet ad:)) (Direkt nem is írok márkát, mert nem kampányolni szeretnék:))

2010. nov. 2. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim válasza:
100%
Egészséges a csapvíz(ha tiszta) szintúgy mint az ásványvíz.Bár szerintem mindenben van méreg mert ezt a társadalom ''erőszakolja'' ránk.
2013. aug. 22. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%
Forrasviz a legegeszsegesebb szerintem hiszen folyton folyik tisztul csak az a baj hogy erre nincs pedig kellene.Az asvanyviz muanyag edenyben hosszu tavon ugyanolyan mint a pocsek minosegu csapviz.A vizet mindenkinek tisztan kellene adniuk foleg amennyit fizetunk es meg en tisztitsam.
2020. aug. 14. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
2024-ben Magyarországon a csapvíz a legtöbb városban és faluban iható. Az ország legnagyobb részén kiváló a minősége is. Nyugodtan fogyasztható egyenesen a csapból is, de citromkarikával ízesítve, limonádénak vagy teának elkészítve, lehűtve jóízű, garantáltan természetes, adalékanyag-mentes kiváló szomjoltó.
máj. 20. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!