Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Normális a 85-105 közötti...

Normális a 85-105 közötti pulzus nyugalmi állapotban?

Figyelt kérdés
31 éves nő vagyok. Ez alá nem szokott menni. Nem dohányzom, nem iszom, semmilyen gyógyszert nem szedek.Fáradt vagyok és régóta nehezen kapok levegőt, szorít a mellkasom. Sokat köhögök.
2016. jan. 24. 21:27
 1/6 anonim ***** válasza:
17%

Nem normális!

A nyugalmi pulzus 60-65/ perc

Menj el háziorvoshoz, ő majd megmondja, mit kell tenned vagy hová kell fordulnod.

2016. jan. 24. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Dohányzol? Én a helyedben meglátogatnék egy kardiológust!!
2016. jan. 24. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem normális. Gyulladás, vagy szívbetegség is lehet.
2016. jan. 24. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

#2Es vagyok. Látom nem dohányzol, bocsi.

Régen nekem is magas pulzus volt a problémám, 90-110 között nyugalmi állapotban, sokat fájt a hátam és állandóan fáradt voltam. Elmentem a háziorvoshoz, beutalt belgyógyászatra, onnan küldtek tovább kardiológiára. Kiderült, hogy szívritmus zavar. Kaptam rá "blokkolót". 18 voltan ekkor, szóval csak gondolkoztam, hogy ilyen fiatalon mitől lehet... Fogamzásgátló... Ahogy abbahagytam elmúltak a panaszok.

2016. jan. 24. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Mindenképp menj el a háziorvosodhoz,méress vérnyomást,és csináltass EKG-t is.(Ha indokoltnak látja az orvos)

Ha köhögsz,akkor lehet valami tüdő betegség is,nemcsak szív és érrendszeri.

2016. jan. 24. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Magas pulzus lehet pajzsmirigy túlműködés oka is. Nekem sajnos volt benne részem 95-110-es pulzust okozott (többek között)
2016. febr. 19. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!