Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Köthetem ezt a cukorhoz? Vagy...

Köthetem ezt a cukorhoz? Vagy kéne komolyabban foglalkoznom vele?

Figyelt kérdés

A tény.Bármi történik velem, magas vércukor szintre utal.Apukám cukros, én novemberben voltam vércukorszint vizsgálaton.Naggyábol normális volt, bár este mindig felmegy a cukrom.cukorterhelésen határeset volt.Mondom, ez novemberben volt.Azóta megváltozhatott ez?

Szombat este, elmentem barátaimmal a helyi szórakozóhelyre, mint minden átlagos szombaton.Nem iszok, nem cigizek.Bár az nap este, kivételes eset volt.Ittam kb 3-4 korty 80 fokos szilvapálinkát.Egész jó kedvem volt...Bár állni nem tudtam, inkább fetrengtem és röhögtem és énekeltem meg miegyéb.:S. Kis idő múlva hánytam, majd sokadik hányás után vért hánytam.Naggyábol 20x hánytam.Normális ez?Csak feküdni tudtam, szédültem, alig láttam valamit, minden forgott,rosszul voltam, remegtem dadogtam, beszélni nem tudtam, ziháltam. Barátaim felhívták nővéremet, és értemjött.Hazavitt, majd itthon is folytatódott ezek.Vérhányás, remegés dadogás, zihálás.Rá fél órára kihívták az ügyeletet.Cukrom magas volt, kaptam inzulint, nyugtatót.Jobban lettem. Megbántam az egészet, továbbra is megvagyok alkohol nélkül.Soha nem voltam még olyan szarul, mint szombat este:(Azt hittem, meg fogok hallni.

A másik szitu: December óta vannak remegéseim. Voltam vele korházba, annyira lyukadtak ki, hogy pszichés gond.Pszichológushoz kéne járnom, de nagyon utálom.Egyszer voltam, nekem bőven elég volt.Különben is, naggyából egyenesen gurul a szekér.Azért vannak néha veszekedések, meg bajok, de túlélem a helyzetet...szerintem nincs szükségem pszichológusra.

A másik szitu:Lassan egy hónapja zúg a fülem.Minden nap 2-3x elkezd zúgni a fülem kisebb, rövidebb időkre.Köthetem a néhai magas cukromhoz?Vagy ez betegség?Esetleg normális ez, és haggyam az egészet?Kérlek szépen titeket, most ne a helyesírásomat szóljátok le!


L/14


2010. márc. 29. 12:42
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerinted igy az interneten keresztül valaki is tud ÉRTELMES választ adni? Ha tényleg ennyi bajod van, akkor menj orvoshoz és ott ki tudják vizsgálni. Ha a háziorvos nem csinál semmit, menj másikhoz. ITT CSAK találgatni lehet, vagy van bajod, vagy beképzeled, vagy mas bajod van, mint amire gondolsz.
2010. márc. 29. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
szia.én tudnék segíteni.privátban meg írnám.szia
2010. márc. 29. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Írd meg, kérlek!

Várom a többi levelet!

Köszönöm előre is!

2010. márc. 29. 16:52
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem, ez egyáltalán nem normális. Mivel határérték körüli a vércukrod, amint írtad, a pálinka (80 fokos?...) a legnagyobb ellensége (és mindenféle égetett szesz), valószínűleg ezért lettél olyan rosszul. A többi tünet se utal jóra, nem ártana újból kivizsgáltatnod magad ez irányban.
2010. ápr. 1. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

nekem ez a történet nem egészen kerek azzal, hogy kaptál inzulint. és utána?!

keresd fel a diabetológiát, mondd el a rosszulléteket! a vércukoringadozás együttjár erős hangulatingadozással, ingerlékenységggel, dekoncentráltsággal (is).

keress vmi normális orvost, aki rendesen megvizsgál.

ha apukád cukorbeteg, akkor tudod, hogy naponta 5-6 alkalommal, kiegyensúlyozottan kell táplálkozni, és az étrendedből nem hiányozhat a szénhidrát. figyelj erre is oda!

2010. ápr. 1. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

megkaptam, jobban lettem és mehettünk haza.nem mondtak ezzel kapcsolatba semmit.

Köszönöm szépen az értelmes válaszokat.

2010. ápr. 3. 12:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!