Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Rástresszelek az elalvásra!...

Rástresszelek az elalvásra! Tippek?

Figyelt kérdés
Valamiért vasárnap esténként szinte mindig rástresszelek az alvásra! De nem tudom miért! Én el szeretnék aludni, de egyszerűen elkezdek sírni, sírni, sírni! Reggel 6:45-kor kelek, és időben bemegyek a suliba (általános). És este amikor nem tudok aludni ,mert oktalanul sírok mindig ki megyek 3-4-szer a szobájukba és csak sírni tudok! Már apuék is a pszihológuson gondolkoznak, hogy beiratnak az iskolában lévőhöz, de én nem akarok a pszihológushoz menni! Szoktam inni citromfűteát, de az nem annyira segít! Valami tipp? Most is a sírás kerülget!

2016. febr. 7. 16:45
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Szerintetek növelni kéne a citromfűtea adagját? Általában 1dl-t iszom.
2016. febr. 7. 16:54
 2/12 anonim ***** válasza:
Szerintem is inkább a pszichológus adagot kéne növelni. Egyébként mi az oka,hogy nem akarsz menni? Sokkal előbb ki tudnád deríteni az okát,hogy miért stresszelsz,megoldódna a problémád és nyugodt életed lenne
2016. febr. 7. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

A legjobb ötlet tényleg a pszichológussal való beszélgetés. Van egy helyzet, ami lelki gondokat okoz. Ilyenkor a legjobb választás pszichológussal beszélni. Ettől te nem vagy bolond, nem fog a szakember lükének nézni, de egyértelműen segíteni fog, hogy boldog, felszabadult legyen az összes napod.

Már holnap kérjetek segítséget. Ebben a felvetett problémádban ő fog tudni segíteni.

Viszont amit leírtál, ez az állapot súlyosbodhat, ezért nem szabad halogatni a szakemberhez fordulást.

Van megoldás! Van végleges, felszabadult megoldás. Tedd meg önmagadért, a szüleidért, hogy pszichológushoz elmész / elmentek.

Felkereshetitek az iskolapszichológust is, de a háziorvoshoz is tud ajánlani ingyenes lehetőséget.

Jó egészséget kívánok.

2016. febr. 7. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
53%
Szerintem rajtad kívül még több millió embert a sírás kerülgeti, ha tudják, hogy jön a hétfő! Ehhez nem kell pszichológus.
2016. febr. 7. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
* háziorvoshoz helyett: háziorvosod is tud ajánlani..
2016. febr. 7. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Légy szíves keress fel pszichológust! Sokaknak gond a hétfő vagy más nap, viszont amit írtál, az hatékony lelki segítséget igényel. Ha valaki azt írja, nem kell pszichológushoz menned, ő biztosan nem szakember, nem tud olvasni a soraid mögött és nem jól értelmezi az írásodat.

Fontos segítséget kérned!

2016. febr. 7. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a kommenteket!!! Ma iszom 2,5dl citromfűteát és megkérem holnap anyáékat hogy lehetőleg menjünk el szombaton vagy valami ilyesmi időpontban sulin kívüli pszihológushoz, mert a suliban nem valami jó, mindenki előtt kell beszélned a gondjaidról meg az osztálytársaim is tök bunkók meg... Már az iskolaváltás is szóba került, remélem ha követem a tippeket akkor megoldódik az egész! Szóval lehet az osztály miatt is.
2016. febr. 7. 17:25
 8/12 anonim ***** válasza:

Ha személyedre szabott időpontot kérsz az iskolapszichológushoz, ott csak te vagy, a pszichológus, meg valamikor a szüleid. Hétvégenként nem rendelnek.

Ha nem kapsz négyszemközti időpontot tőle, akkor a háziorvos segít, hová és kihez fordulhattok. Ezt sem fogják megtudni az osztálytársak, ha Te nem beszélsz erről.

Viszont örülök, amiért nem utasítottad el ezt a segítséget, mert ez a Te utad ahhoz, hogy egészséges legyél lelkiekben.

2016. febr. 7. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
35%
A pszichológus nem fogja helyetted megmondani, mi a bajod a vasárnap estékkel.Ha meg gyanú van rá, hogy az osztály miatt is van ez a stressz, akkor talán iskolát kellene váltani, mert a pszichológus azon sem tud javítani.Ha az osztály szar, mert szarkeverők vannak benne, vagy rossza a tanár, akkor azon száz pszichológus sem segít.De nyugodtan menjél, ha van kidobni való pénzed és felesleges , pazarolni való időd.Bár olcsóbb és hasznosabb lenne néhány nagy, őszinte beszélgetés például a szülőkkel.
2016. febr. 7. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Az iskolapszichológus sem kerül semmibe és ahová a háziorvos utalná, az sem kerül semmibe.

Csak egy esetben kell fizetni, ha magánrendelőbe mentek.


Jómagam szakember vagyok. Több gyerek jött már hozzám pl. az osztálytársak ilyen-olyan brutalitása miatt. Évek alatt egy gyermeknek nem lehetett csak segíteni (de ennek más kardinális oka volt és nem a gyerek hozzáállása) és egy másik iskolába kellett átíratni.

A többieknek sikerült segíteni, valakinél több módszert is igénybe kellett venni, valakinél csak egyet, de javultak, megoldódtak az alvászavarok, félelmek, fóbiák és még sok minden más is.

Tehát az nem állja meg a helyét, hogy egy szakember nem tud segíteni ilyen helyzetben!

2016. febr. 7. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!