Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hosszú ideje tartó probléma,...

Hosszú ideje tartó probléma, újabb tünetek? Szájüregi rák?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


3 hete kezdődött a mizériám egy kisebb torokfájással, itthon maradtam pár napra (szerda-csütörtök-péntek), majd mentem iskolába. Következő héten kedden rosszul lettem, tüszős mandulával voltam itthon megint 3 napot (újfent szerda-csütörtök-péntek), ekkor már végignyomtam egy antibiotikum kúrát, elég csúnya lepedékes volt a torkom, mandula bedagadva, nyelni alig tudtam napokig, levegőt is nehéz volt venni, nyirokcsomók jól bedagadtak. (kép: [link] Az orvos itt csókbetegséggel (mononucleosis) riogatott, bár se lázam, se egyéb arra utaló tünetem nem volt, így nem tudtam hova tenni. Nagy nehezen kilábaltam, Curam Duot szedtem, kövi héten végig jártam, most van vasárnap (holnap megint hétfő). A héten inkább az orrom volt bedugulva, folyt is nagyon, torkom kicsit fájdogált de más probléma nem nagyon volt, betudtam hogy megfáztam megint egy kicsit. Ez már kb 2.5 hét volt. Péntek, szombat, vasárnap köhögni kezdtem. Itt bonyolódik a sztori, reggel felkeltem, vér íze volt a számnak, köptem egyet, és ha minimálisan is, de egy kis vérfolt volt benne. Megijedtem, ma agyaltam rajta egész nap, kicsit be is hergeltem magam sajnos. Most megnéztem a torkom, hogy ugyan mi van megint, és látom hogy kis piros sebfoltok vannak (lehet ez vérzett), orrmandula magasságában szájpadláson egy nyelvvel és ujjal tapintható kis kitülemkedés, a mandulám meg vér vörös. Képeket is mutatok:


[link] és [link]


Most kicsit a nyaki nyirokcsomók megint be vannak dagadva, szájpadlásom hátulján érzek egy kis gumót, mandulám vörös, apró sebek vannak.. Interneten néztem, sajnos szájüregi daganatot is jelenthet a dolog, így eléggé be vagyok parázva. Nem dohányzom, ritkán iszom, habár fogakkal vannak problémák sajnos (genetika, volt már húzva is).


Mit tegyek? Volt már nektek hasonló?

18/F


2016. febr. 8. 00:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha súlyosnak itéled menj el megint orvoshoz, az internet-diagnosztika mindig valami rákot hoz ki.
2016. febr. 8. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Na a változatosság kedvéért, hétfő reggel van és megint úgy fáj a mandulám hogy besz*rok..
2016. febr. 8. 07:58
 3/11 anonim ***** válasza:
Mandulagyulladás, köhögés miatt is lehet véres köpet, arcüreggyulladásnál is, semmi köze a rákhoz, menj el újra orvoshoz.
2016. febr. 8. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Ki kellene venni azt a mandulát szerintem, ha ilyen gyakran begyullad...menj dokihoz.
2016. febr. 8. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

[link]


Így néz ki ma estére. Valószínű megint be fog tüszősödni. Egy hét alatt vissza lehet így esni egy rendes antibiotikumkúra után? Vicc már ez az egész.

2016. febr. 8. 20:52
 6/11 A kérdező kommentje:

Ma voltam vérvételen, csütörtökön lesz csak fül-orr-gégészet miután az orvos elküldött mondván ez már őt túlnövi.. Ez az állás most:


[link]


Valaki? Mit kezdjek magammal, megőrülök úgy fáj!

2016. febr. 9. 18:41
 7/11 anonim ***** válasza:
Elég gáz...lázas is vagy? Nálunk a orr-fül-gégére nem kell beutaló, ha tudsz, már holnap menj el.
2016. febr. 9. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Lázas nem voltam, mindjárt megmérem megint..
2016. febr. 9. 18:50
 9/11 anonim ***** válasza:
Ez fura, a súlyos mandulagyulladás általában lázzal jár, de lehet alkati dolog is, ki mennyire lázasodik be... Én szinte soha nem vagyok lázas, de mikor tüszős mandulám volt, felment 39-re
2016. febr. 9. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
A vicc az egészben, hogy novemberben volt tüszős mandulám, akkor nekem is 39 körüli lázam volt. Most másodjára van (ugyebár lehet az első félrekezelése miatt) és egyiknél se volt lázam..
2016. febr. 9. 18:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!