Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Sok vakbélgyulladásos sztorit...

0402szviki kérdése:

Sok vakbélgyulladásos sztorit találtam itt, de nem volt olyan egyértelmú. Lehet pszichés? (A kérdés rövid, a kiegészítés hosszú).

Figyelt kérdés
Régen nagypapámnak vakbél gyulladása volt, és azóta ha valami olyasmi tünetet észlelek, mindig azt hiszem nekem is az van. Elő szokott fordulni, hogy nincs nagyon étvágyam jobb oldalon a köldököm mellett apróbb szúrást érzek,nyomásra nem volt érzékeny sehol,nem ment a hasam sem, és nem volt hányingerem ill. nem hánytam, 1-2 nap max 3, de ezek elmúltak mindig.Nem rég jöttem ki a náthából, még nem teljesen még az orrom folyik, slejm még van, nem volt vészes szóval nem mentem vele orvoshoz. KB 1-2hete néha úgy kelek fel(heti 1-2 alkalommal), hogy megy a hasam, elég görcsösen, sok bélgázzal, de általában csak reggel, többször nem megyek el wc-re. Gondoltam a slejmtől. Mostanában napok óta megy a hasam de szintén napi 1x megyek wc-re és fájnak a beleim, étvágyam nem nagyon van, tegnap előtt elég gyengeséggel fáradsággal keltem, de most közre játszik az időjárás is, de akkor még nem fájt semmim.Néha jobb oldalt a köldököm mellett megint érzek apróbb szúrást,hangos bél hangok hallatszanak, de ha le kötöm a figyelmemet, nem érzek semmit, csak hogy kicsit puffadtabb vagyok mint szoktam, és persze a bél hangokat, de nem érzem hogy szúr vagy komolyan fájna. Elég pánikolós típus vagyok, de külföldön vagyok jelenleg, nem messze ahol lakom mindössze (30km), de ha nem muszáj nem mennék haza orvoshoz, egyszer elmentem, de gyomor panaszokkal, mert nagyon sokat fájt a gyomrom, savas is vagyok. Azt mondta (akkor még ősz volt), hogy az őszi időszak ezt hozza ki, neki is ez van sajnos gyógyszerekkel lehet enyhíteni. Szedtem is a gyógyszereket ahogy előírta, aztán olyan hasmenésem lett tőle, hogy inkább leálltam velük. Amióta nem szedem azokat a gyógyszereket a gyomromnak kutya baja, de viszont most, ha vissza megyek lehet megint nem vizsgálna meg rendesen, ezért kérem a segítségeteket, hogy van esély rá, hogy vakbél gyulladásom van? vagy csak pszichés? de akkor miért a hasmenés, bélfájdalom?? Mit tegyek???
2016. febr. 8. 12:23
 1/3 anonim ***** válasza:

Valószínű pszichés alapjai vannak mert ezt bebeszéled magadnak legbelül tudatosan van ez csak te magad nem így fogod fel hogy tudatosan beszéled be magadnak.


Nekem is volt ilyen problémám még 15 éves lehettem. Akkor én másra tippeltem csak 3 nap folyamatos hasfájás után elmentem dokihoz aki egyből ultrahangra és vérvételre küldött. egyértelműen megmondták hogy gyulladásról van szó, el is küldtek belgyógyászatra további vizsgálatokra eleinte szóba került hogy kiműtik belőlem, de végül gyógyszeres kezeléssel szépen helyrehozták. Utána fél évvel később megint előjött arrafelé egy fájás, egyből orvoshoz mentem, utána Uh vérvétel de semmit nem találtak pedig jól megvizsgáltak uh-val többször is megnézték még egy másik dokit is behívtak hogy biztosra menjenek de semmit nem találtak, annyi volt hogy nagyobb bekajáltam és megvoltam telve ezért éreztem görcsöt ami oda átsugárzott és én beképzelem magamnak a dolgot.


Sokszor volt utána hasonló, mondták hogy pszichés alapon megy menjek pszichológushoz, utána meg már nem foglalkoztam vele. Aztán most 2 éve 21 éves voltam amikor annyira fájt hogy már a hideg rázott meg már menni is alig bírtam, emlékszem hogy munkahelyemen is látták hogy alig bírok megmozdulni és hogy szenvedek, akkor lezavartak az ottani üzemorvosi ügyeletre egyből fogadott elmeséltem neki a történetet, ő mondta hogy azért mindenképp nézessük meg mert lehet most baj van. Ő kihívta a mentőket hogy vigyenek meg és vizsgáljanak meg, mondta hogy ha vaklárma akkor ő vállalja ne foglalkozzak vele. Akkor az ott rögtön uh az ottani ügyeletes orvosnő akit nem ismertem neki is meséltem mi vlt ő mondta hogy sokaknál gyakori ez a pszichés hogy beképzelik de mindig komolyan kell venni mert lehet hogy most baj van. Hát volt is baj, megint volt gyulladás, kaptam rá gyógyszert amitől jobban lettem, hazavitettem magam, másnap háziorvos aki már röhögött ezen pedig neki be kellett utalnia ujabb UH-ra helyben ahol szintén az az orvos volt mint régen ő is nevetett de látva a papírjaimat mondta hogy megnézi azért de szerinte tévednek. Ő is látta hogy gyulladás, vissza zavart háziorvoshoz beutalóért vérvételre, adott is szépen el is mentem, ott is kimutatták, aztán belgyógyászat tudták ott hogy mivan velem adtak gyógyszert mondták ha 3 nap múlva nem enyhül akkor sebészet és műtét. Szerencsére elmúlt és azóta már pszichésen sem jött elő eddig, de mondták nekem hogy még egy ilyen lesz akkor már mindenképp számoljak azzal hogy műteni fognak.

2016. febr. 8. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Én jártam régebben pszichológushoz, csak nem ilyen jellegű problémával. Nem vagyok nagy evő amúgy sem, de oda figyelek arra, hogy mindig akkor fejezem be az étkezést mielőtt jóllaknék. Lehet az is baj, hogy van mikor pl. egy nap csak 2x eszem, akkor se valami sokat.
2016. febr. 8. 13:23
 3/3 anonim ***** válasza:

Csakis akkor lehet pszichés, ha nincs organikus (szervi) oka. Értsd: nincs begyulladva a féregnyúlványod, csak bebeszéled magadnak. "Érzel" olyan tüneteket, amiknek nincs valós oka.


Ennek roppant egyszerű a megoldása: bemégy egy dokihoz, elmondod a panaszaidat, megvizsgálnak, és ha kell, megműtenek. És ennyi. Ha csak hipchonder vagy, akkor kereshetsz magandak egy másik betegséget. :)

2016. febr. 8. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!